خوردن فلفل مرد جوان را تا آستانه مرگ کشاند

خوردن غذاهای تند برای برخی از مردم و فرهنگ ها بسیار عادی است اما حتی برای مردم کشورهایی با فرهنگ غذایی تند نیز خوردن برخی فلفل ها ریسک بزرگی محسوب می شود.

  1. ۱ سال،۱ ماه قبل
فلفل تند قرمز دم عقربی
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

 در آخرین چالش آزمودن حد طاقت در برابر غذاهای تند، یک مرد ۳۴ ساله در آمریکا پس از شرکت در مسابقه خوردن تندترین فلفل های جهان با خوردن فلفلی با نام "فلفل دم عقربی" روانه بیمارستان شد.

این مرد پس از مسابقه به دلیل شدت سردرد روانه اورژانس شد. به گفته پزشک داخلی بیمارستان "هنری فورد" در دیترویت این فرد دو ثانیه پس از خوردن فلفل دم عقربی دچار سردرد طاقت فرسایی شد که به سرعت به پست و گردنش سرایت کرد.

پس از انتقال وی به بیمارستان پزشکان نمی توانستند علت این سردرد را متوجه شوند زیرا هیچگونه علائم آسیب عصبی مانند مشکل در حرف زدن یا ضعف عضلانی و بینایی که می تواند به سکته مغزی منجر شود در وی مشاهده نمی شد. علاوه بر این در سی تی اسکن نیز علائمی از گرفتگی رگ های خونی مشاهده نمی شد.

اما نهایتا متخصصان این بیمارستان در آزمایش آنژیوگرافی چیزی غیرعادی یافتند؛ تعدادی از شریان های مغزی تنگ شده بودند. دکتر جورجی کامینگ، عصب شناس تیم معالج این مرد، تشخیص داد که وی مبتلا به سندروم انقباض برگشت پذیر عروق مغزی شده است.

پزشکان می گویند این سندرم که در برترین حالت به خونریزی مغزی یا سکته مغزی منجر می شود اکثرا در مصرف کنندگان مواد مخدری نظیر کوکائین و آنفتامین مشاهده شده و تا کنون هیچ موردی ندیده اند که به خاطر خوردن فلفل به این علائم مبتلا شود.

یورو فلفل دم عقربی یا "کارولینا ریپر" که ترکیب دو رگه از فلفل ها با نام های "قست" و "هابانروز قرمز" است از سال ۲۰۱۳ رکورد دار تندترین فلفل جهان است.

همرسانی نوشتار: