عامل فروش فیلم های غیراخلاقی در فضای مجازی ایران دستگیر شد + جزییات

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات فرماندهی انتظامی استان ایلام از شناسایی و دستگیری فردی خبر داد که در فضای مجازی ضمن انتشار تصاویر غیراخلاقی و خلاف عرف اقدام به فروش فیلم های مستهجن می کرد.

  1. ۹ ماه،۱ هفته قبل
عامل فروش فیلم‌های مستهجن در فضای مجازی به دام افتاد
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ جمالی در این خصوص گفت: در پی گزارش واصله به این پلیس مبنی بر اینکه وب سایتی با آدرس مشخص اقدام به فروش و توزیع فیلم های مستهجن می کند، موضوع برای شناسایی عامل یا عاملین در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با هماهنگی مقام قضایی و با انجام اقدامات فنی و تخصصی مأمورین این پلیس موفق شدند متهم را شناسایی و دستگیر کنند.

سرهنگ جمالی گفت: متهم پس از مواجهه با مستندات محکم و غیرقابل انکار پلیس به بزه ارتکابی خود اعتراف کرد که از طریق درگاه وابسته به یکی از بانک ها اقدام به فروش فیلم های مستهجن در فضای مجازی می کرده و انگیزه خود را کسب منافع مالی عنوان کرد.

رئیس پلیس فتا ایلام در ادامه با اشاره به قانون جرایم رایانه ای بیان کرد: بر اساس ماده 14 قانون جرایم رایانه ای، هرکس به وسیله سامانه های رایانه ای یا مخابراتی یا حامل های داده، محتویات مستهجن را منتشر و توزیع کند، به حبس از 91 روز تا دو سال یا جزای نقدی از 5 تا 40 میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

وی در توصیه به خانواده ها گفت: متاسفانه برخی افراد سودجو با فعالیت های مجرمانه در صدصد اغفال و گمراه کردن فرزندان ما هستند لذا ضرورت دارد بر نحوه فعالیت فرزندانمان در فضای سایبر نظارت داشته باشیم و این نظارت را می توان از طریق نرم افزارهای مخصوص به این امر انجام داد.  

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه برخی از تبلیغات فروش کالاهای ممنوعه مثل فیلم های مستهجن نیز دامی از سوی مجرمان سایبری برای سرقت اطلاعات بانکی کاربران است، افزود: با این شگرد و کشاندان کاربران به صفحات فیشینگ به راحتی اطلاعات بانکی کاربران را به سرقت برده و حساب بانکی آنها را خالی می کنند.

سرهنگ جمالی در پایان گفت: پلیس فتا آمادگی مقابله با جرایم رایانه ای را دارد و از عموم مردم درخواست داریم در صورت مشاهده جرایم مشابه یا سایر جرایم رایانه ای مراتب را سریعاً از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش تماس های مردمی گزارش کنند.

همرسانی نوشتار: