دختر و پسر سوری می خواستند قاچاقی به ایران بیایند که ...

گروه اقتصادی به نقل از گمرک ایران، مأموران گمرک در این عملیات ۶ نفر تبعه کشور سوریه را از داخل بار کامیون ها کشف کردند که این افراد قصد داشتند به صورت غیر قانونی و با پنهان شدن در داخل بار کامیون ها از طریق مرزهای ایران وارد ترکیه شوند.

  1. ۸ ماه،۱ هفته قبل
باند قاچاق انسان توسط مأموران گمرک منهدم شد
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

در عملیات نخست چهار فرد سوری از داخل بار یک دستگاه کامیون ترانزیتی توسط مأموران گمرک بازرگان کشف شد که این افراد در داخل بار کامیون حامل پنبه مخفی شده بودند و قصد داشتند به صورت قاچاق از مرزهای کشورمان خارج و به ترکیه بروند.

در دومین عملیات مبارزه با قاچاق انسان در روز گذشته نیز مأموران گمرک، دختر و پسر سوری را از لا به لای بار یک دستگاه کامیون کشف کردند که این دو نفر در داخل بار میلگرد صادراتی مخفی شده بودند و قاچاقچیان انسان می خواستند با مخفی کردن این افراد در داخل بار میلگرد نسبت به خروج این افراد اقدام کنند که با هوشیاری ماموران گمرک و رصد اطلاعات و به کمک دستگاههای کنترلی ایکس ری موفق به این کار نشدند.

مأموران گمرک در دو ماهه فروردین و اردیبهشت ماه سالجاری موفق به کشف ۷۳ مورد قاچاق انسان شده اند. سال گذشته نیز با هوشیاری مأموران گمرک ۵۰۰ مورد قاچاق انسان در داخل بار کامیون ها در گمرکات کشف شد.

بنابراین گزارش؛ اقدامات گمرک ایران در مبارزه با مواد مخدر و قاچاق انسان بارها مورد تقدیر نهادهای بین المللی قرار گرفته و علاوه بر کسب رتبه اول گمرک ایران در مبارزه با مواد مخدر و قاچاق در میان گمرکات جهان؛ روز گذشته نیز در اجلاس روسای گمرکات کشورهای آسیا و اقیانوسیه پس از ارائه گزارش رئیس کل گمرک ایران در خصوص مبارزه با مواد مخدر و قاچاق؛ از تلاش ها و اقدامات گمرک ایران تقدیر به عمل آمد.

همرسانی نوشتار: