فوری

باند اختلاس بزرگ در گمرک ؛ دستگیری ۱۰ کارمند رشوه بگیر + جزییات

یدالله موحد صبح امروز در جمع خبرنگاران حاضر شد تا هم به بیان دستاوردهای قوه قضائیه استان به مناسبت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی بپردازد و هم برنامه های هفته قوه قضاییه در دیار کریمان را اعلام کند.

  1. سه شنبه ۲۹ خرداد ۹۷ ساعت ۱۵:۱۵ (۱ سال،۸ ماه قبل)
خبرگزاری فارس: کشف اختلاس دو میلیارد تومانی در اداره کل راه و شهرسازی کرمان/ دستگیری 10 کارمند رشوه‌بگیر در گمرک سیرجان
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

وی با قدردانی از همکاری اصحاب رسانه با دادگستری کل استان کرمان برای تنویر افکار عمومی اظهار کرد: هفتم تیرماه مصادف با سالروز دردناک و تاثربرانگیز دفتر حزب جمهوری اسلامی در سال ۶۰ توسط گروهک منافقین است.

موحد در ادامه سخنان خود به توضیح درباره مفاسد اقتصادی در استان کرمان پرداخت و اظهار داشت: بر اساس گزارش دیوان محاسبات استان کرمان پرونده اختلاس یک تا ۲ میلیارد تومانی توسط کارکنان اداره کل راه و شهرسازی استان کرمان مطرح شده که ۸۰ درصد وجوه بازگشت داده شده است و این دو متهم هم اکنون ممنوع الخروج هستند.

وی اضافه کرد: مطابق گزارش اداره کل اطلاعات استان کرمان مشخص شد مفاسدی در گمرکات کشور در جریان بوده و این مفساد با ارزیابی کالاهای موضوع اظهارنامه های وارداتی مربوط بوده است که کارشناسان و واردکنندگان با هم ارتباط برقرار کرده و کارشناسان گمرک مبلغی به عنوان رشوه دریافت می کرده اند و این موضوع در استان کرمان کشف شد و ۱۰ کارشناس در گمرک سیرجان و بوشهر دستگیر شدند که چهار نفر کارمند گمرک و بقیه آنها کارشناس ارزیابی کالاها بوده اند.

رئیس شورای قضایی استان کرمان بیان داشت: پرونده اختلاس اداره کل عشایری جنوب استان کرمان هم باز شده و دستگیری کلاهبرداری که از ۲۳ نفر از شهروندان کرمانی کلاهبرداری کرده بود و دستگیری کلاهبرداری یارانه ای با اعتراف به ۱۰۰ مورد کلاهبرداری نیز صورت گرفته است.

همرسانی نوشتار: