عاملان قطعی برق در شرق تهران به دام افتادند

رئیس کلانتری ۱۱۴ جوادیه تهرانپارس از دستگیری دزدان کابل های برق که سبب قطعی جریان برق در برخی مناطق نیز شده بودند، خبر داد.

  1. سه شنبه ۱۹ تیر ۹۷ ساعت ۲۰:۱۵ (۱ سال،۴ ماه قبل)
دستگیری عاملان قطعی برق در شرق تهران
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

سرهنگ منصور حشمتیان ، در این باره گفت: چندی پیش واحد گشت موتوری کلانتری ۱۴۴ جوادیه تهرانپارس در حال گشت زنی در حوزه استحفاظی خود به رفتار یک موتورسوار جوان مشکوک و برای بررسی موضوع به وی نزدیک شد اما این موتورسوار به محض مشاهده ماموران با موتورسیکلت از محل فرار کرد که در پی آن، عملیات تعقیب و گریز میان پلیس و این فرد آغاز شد. سرانجام متهم در محدوده خیابان وفادار توسط پلیس دستگیر و به کلانتری منتقل و موتورش نیز توقیف شد. وی با اشاره به انجام بازجویی از متهم دستگیر شده، گفت: این فرد ابتدا قصد داشت با بیان اظهارات خلاف واقع خود را بی گناه نشان دهد اما با توجه به اظهارات ضد و نقیض، سرانجام به جرم خود اعتراف کرد و گفت که به همراه دوستانش قصد سرقت کابل های برق را داشته و برای شناسایی محل و راه های در رو به آن جا آمده است.

رئیس کلانتری ۱۴۴ جوادیه تهرانپارس با بیان این که متهم در بازجویی، محل اختفای همدستانش و نیز مالخری را که اقدام به فروش اموال به وی کرده بودند، معرفی کرد، افزود: ماموران پس از هماهنگی با مقام قضایی به مخفیگاه متهم اعزام شدند و همزمان به محل اختفای همدست دیگر و مالخر رفتند و اقدام به دستگیری و انتقال آنان به کلانتری کردند.

حشمتیان با بیان این که در بازرسی از مخفیگاه متهم و محل دستگیری مالخر صدها متر کابل برق سرقتی و همچنین وسایل شهرداری همچون نرده های وسط بزرگراه و پل های عابر کشف و ضبط شد، گفت: متهمان که ۲۲، ۲۵ و ۲۶ ساله بودند، در بازجویی به بزه انتسابی اقرار کردند و محل سرقت کابل های برق در بزرگراه زین الدین را نیز به ماموران نشان دادند.

وی با اشاره به تشکیل پرونده برای متهمان دستگیر شده، خاطرنشان کرد: این افراد پس از تشکیل پرونده، برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند و از آن جا برای کشف دیگر جرایم در اختیار کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.

همرسانی نوشتار: