«پ غ» کودک 12 ساله را فریب داد و نقشه شومش را عملی کرد !

مردی که دختری ۱۲ ساله را در واتس آپ آزار داده بود دستگیر شد.

  1. ۴ ماه،۲ هفته قبل
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

برابر اظهارات شاکی، شخصی ناشناس در یکی از شبکه های اجتماعی با فریب دادن دختر ۱۲ ساله ، عکس هایی را از وی دریافت و اقدام به تهدید به انتشار تصاویر در فضای مجازی کرده است.

رییس پلیس فتا استان هرمزگان گفت: در بررسی اولیه مشخص شد متهم از یک هویت جعلی استفاده کرده است. در ادامه با انجام اقدامات فنی و تخصصی متهم به هویت آقای «پ.غ» شناسایی و ضمن هماهنگی با مقام قضایی، با رعایت اصل غافلگیری در مخفیگاه خود دستگیر شد.

وی با بیان اینکه در بررسی تجهیزات کشف شده از متهم تصاویر خصوصی شاکی دختر استخراج شد، افزود: در بازجویی به عمل آمده، متهم معترف بزه انتسابی شد و بیان داشت در ابتدا دختر شاکی به اشتباه با وی تماس گرفته و در ادامه متهم برای سوء استفاده، ایجاد مزاحمت کرده است.

سرهنگ افتخاری با بیان اینکه فرزندان باید در صورت مواجه با افراد مشکوک به والدین خود اطلاع دهند، اظهار کرد: فضای مجازی علاوه بر مزایا بسیاری که دارد، آسیب هایی را نیز به همراه دارد که باعدم توجه خانواده ها به فرزندان در هنگام استفاده از فضای مجازی، ممکن است این آسیب ها گریبان گیر فرزندان آن ها شود.

وی توصیه کرد: کاربران اینترنتی به این نکته توجه داشته باشند تصاویر خانوادگی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند تا افراد سودجو از آن ها سوء استفاده نکنند.

این مسئول انتظامی در پایان گفت: شهروندان با انجام تنظیمات امنیتی شبکه های اجتماعی مختلف امنیت آن ها را به بالاترین سطح ممکن برسانند تا افراد سودجو نتواند وارد حریم خصوصی آن ها شوند.

همرسانی نوشتار: