زن جوان علیه تعدادی از پزشکان مطالب ناپسند منتشر می کرد ! + جزییات

رییس پایگاه سوم پلیس فتا مرکز استان از شناسایى و دستگیرى عامل انتشار مطالب موهون و ناپسند در خصوص تعدادى از پزشکان و یک کلینیک تخصصى پزشکى خبر داد.

  1. ۴ ماه،۱ هفته قبل
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

سرگرد هادى شرکا در تشریح این خبر گفت: در پى مراجعه نماینده یکى از کلینیک هاى تخصصى پزشکى به همراه مرجوعه قضایى مبنى بر انتشار مطالب موهون علیه این کلینیک در فضاى مجازى، رسیدگى به این موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا پایگاه سوم قرار گرفت.

وى افزود: پس از اخذ اظهارات نماینده کلینیک مذکور و با انجام تحقیقات فنى و پلیسى توسط کارشناسان پلیس فتا مشخص گردید، صفحه اى با محتوى توهین آمیز و هتک حرمت در فضاى مجازى ایجاد شده که مدیر صفحه مذکور شناسایى و پس از اخذ هماهنگى قضایى متهم دستگیر و به مکان پایگاه سوم پلیس فتا منتقل شد.

سرگرد شرکا ادامه داد: متهمه که خانمى جوان بود در مواجهه با ادله موجود، جرم خود را پذیرفت و اعتراف کرد؛ به دلیل تخصص و مهارتى که در استفاده از شبکه هاى اجتماعى و فضاى سایبرى داشته است، نسبت به ایجاد این صفحه و درج مطالب با هدف تخریب کلینیک تخصصى اقدام و این کار را به سفارش دوستش در برابر دریافت مبلغ ده میلیون ریال انجام داده است.

وى عنوان کرد: با توجه به اظهارات متهمه؛ کارشناسان پس از بررسى هاى لازم نسبت به دستگیرى هم دست وى نیز اقدام و با دستگیرى وى پرده از راز ایجاد صفحه با محتواى فحاشى و تهمت به کلینیک برداشته شد.

رییس پایگاه سوم پلیس فتا مرکز استان گفت: با دستگیرى متهمه دیگر که مشترى سابق کلینیک از کار درآمده بود، مشخص شد؛ متهمه به دلیل اختلافى که با مسئول کلینیک داشته است به فکر انتقام گیرى در پوشش فردى ناشناس مى افتد و از این رو به دوست خود سفارش ایجاد صفحه اى علیه کلینیک مذکور در فضاى مجازى را مى دهد. 

وى افزود: متهمه با مشاهده شواهد، با اظهار ندامت از کارخود تقاضاى بخشش از نماینده حقوقى کلینیک را نمود که پرونده به همراه متهمین جهت سیر مراحل قضایى به دادسرا اعزام شد.

سرگرد شرکا در پایان به کاربران فضاى سایبرى توصیه نمود: در فضاى مجازى هرگز به فکر انتقام گیرى نیفتید چراکه این فضا توسط پلیس فتا رصد شده و با مجرمین و متخلفین، برابر قانون جرایم رایانه اى برخورد خواهد شد.

شایان ذکر است پلیس فتا از کلیه کاربران مى خواهد درصورت مشاهده موارد مشکوک از طریق سایت پلیس فتا به نشانى www.cyberpolice.ir  بخش ارتباطات مردمی آن را ثبت کرده و از آخرین رویدادها از جمله اخبار و حوادث سایبرى مطلع گردند.

همرسانی نوشتار: