خواستگار کلاهبردار اینترنتی اخاذی می کرد !

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات استان اصفهان از دستگیری فردی که از طریق یکی از شبکه های اجتماعی اقدام به کلاهبرداری نموده بود، خبرداد.

  1. ۴ ماه قبل
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)
پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ مرتضوی در تشریح این خبر گفت: در پی شکایت یکی از شهروندان با مراجعه به پلیس فتا مبنی بر اخاذی اینترنتی، شناسایی عامل یا عاملان کلاهبرداری در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
این مقام مسئول عنوان کرد: در تحقیقات اولیه مشخص شد حدود پنج ماه پیش شاکیه با فردی که خود را خواستگار معرفی کرده است آشنا می شود که بعد از مدتی وی در شبکه اجتماعی تلگرام با عناوین مختلف، احساسات شاکی را جریحه دار کرده و با این روش از او پول دریافت می کند و زمانی که شاکی پول خود را طلب می نماید از عودت پول شاکی امتناع نموده است.
وی افزود: کارشناسان این پلیس نسبت به پیگیری موضوع اقدام و با به کارگیری شگردهای پلیسی، متهم را شناسایی و پس از اخذ دستور مقام قضایی دستگیر کردند.
سرهنگ مرتضوی خاطر نشان کرد: در فضای مجازی هیچ گاه هویت واقعی افراد مشخص نیست و این جزء خصوصیات فضای مجازی است، به همین خاطر بسیاری افراد فریب و شیفته ظاهر دروغین مجرمین گردیده و به راحتی به آنان اعتماد می کنند، لذا به شهروندان به ویژه خانم ها توصیه می شود به هویت جعلی افراد در این فضا اعتماد نکنند.
سرهنگ مرتضوی از شهروندان در خواست نمود در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی موضوع را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی با ما در میان بگذارند.
همرسانی نوشتار: