منتشر کننده محتوای غیر اخلاقی دستگیر شد !

اغلب مجرمین سایبری با هویت کاذب در اینترنت فعالیت می کنند و صفحات مستهجن و مبتذل مختلفی را با این هویت های کاذب ایجاد می کنند. آنها بر این باورند که با این هویت ساختگی، هرگونه تخلفی را می توانند انجام دهند، در صورتی که فضای مجازی به صورت مستمر از طرف کارشناسان پلیس فتا در سراسر کشور رصد شده و سازندگان صفحات مبتذل، دیر یا زود شناسایی شده و دستگیر می شوند.

  1. ۴ ماه قبل
جذب مخاطب با انتشار محتوای مبتذل و غیر اخلاقی دردسر ساز شد
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ شاهین حسنوند پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا اظهار کرد: در همین زمینه و در پی رصدهای صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس فتا در شبکه ها ی اجتماعی برابر با قانون جرائم رایانه ای ، صفحه ای مشاهده شد که سازنده آن اقدام به ارسال محتویات مستهجن و مبتذل می نماید. بلافاصله موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت که پس از بررسی های فنی و اقدامات تخصصی انجام شده، هویت اصلی فرد سازنده این صفحه کشف شد.

وی افزود: برابر قانون جرائم رایانه ای، هرکس به وسیله سیستم های رایانه ای، مخابراتی یا حامل های داده محتویات مستهجن را تولید، ارسال یا منتشر کند، به حبس و جزای نقدی و یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد. با این حال شهروندان نیز باید هوشیاری خود را در برخورد با تهدیدات و آسیب های زیادی که در بستر اینترنت وجود دارد حفظ کنند و همچنین والدین بسیار مراقب فعالیت سایبری فرزندان خود باشند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: در ادامه پس از اخذ دستور مقام قضایی، متهم دستگیر و به پلیس فتا منتقل گردید. متهم در ابتدا منکر بزه انتسابی شد، ولی با مشاهده ادله و مستندات مربوطه اتهام وارده را پذیرفت و از کار خود اظهار ندامت و پشیمانی کرد و پس از اعتراف به بزه خود بیان داشت که تنها جهت افزایش عضو اقدام به انتشار تصاویر غیر اخلاقی می نموده است. در نهایت متهم به همراه پرونده جهت سیرمراحل قانونی خود به دادسرا معرفی گردید.

رئیس پلیس فتا خوزستان خاطرنشان کرد: دوستی با افراد ناباب و دسترسی به محتوای مستهجن و غیر اخلاقی در فضای مجازی، از جمله تهدیدات خطرناکی هستند که جوانان و نوجوانان را هدف قرار داده و لازم است والدین حتما نسبت به آن هوشیار بوده و هرگونه غفلت می تواند عواقب ناگوار و جبران ناپذیری  داشته باشد.

وی در پایان از شهروندان خواست در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس  www.Cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.

همرسانی نوشتار: