دعوای مدیران کانال تلگرامی دردسرساز شد ! + جزییات

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان همدان گفت: فردی که از طریق فضای مجازی اقدام به تهدید، اخاذی و انتشار مطالب کذب کرده بود توسط کارشناسان این پلیس شناسایی و دستگیر شد.

  1. ۳ ماه،۳ هفته قبل
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ دوم فیروز سرخوش نهاد با اعلام این خبر بیان کرد: فردی با در دست داشتن مرجوعه قضایی در پلیس فتا حاضر و خبر از تهدید و انتشار مطالب کذب علیه خود در فضای مجازی داد و خواستار شناسایی فرد مجرم شد.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: با توجه به اظهارات شاکی، پرونده ای در این رابطه تشکیل شده و در دستورکار کارشناسان پلیس قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا استان همدان گفت: کارشناسان پلیس فتا پس از انجام تحقیقات مقدماتی دریافتند که شاکی یکی از مدیران کانال تلگرامی مطرح در استان همدان بوده که در فضای مجازی با شخصی دیگری به صورت لفظی درگیر شده که در این راستا شخص مزاحم اقدام به تهدید و انتشار مطالب کذب علیه نامبرده در شبکه اجتماعی تلگرام می نماید.

وی افزود : مامورین پلیس فتا پس از انجام اقدامات فنی و تخصصی متهم را که از مدیران کانال تلگرامی استان همدان بود را شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضایی دستگیر کردند.

سرهنگ سرخوش گفت: در تحقیق از متهم، وی در ابتدا منکر هرگونه بزه انتسابی بوده که در نهایت با مشاهده ادله و مستندات به انجام عمل مجرمانه خود اعتراف و انگیزه خود را انتقام جویی و جذب عضو زیادتر برای کانال خود عنوان نمود.

این مقام مسئول در رابطه با انتشار اکاذیب در فضاى سایبر و شبکه هاى اجتماعى گفت: بر مبناى قانون جرائم رایانه اى هر کس به قصد تشویش اذهان عمومى مطالب کذبى را به فردى منتسب نماید علاوه بر جریمه نقدى از سه ماه تا دوسال حبس در انتظار وى خواهد بود.

رئیس پلیس فتا استان همدان در پایان گفت: همچنین شهروندان می توانند در صورت مواجهه با جرائم مشهود در فضای مجازی مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند.

همرسانی نوشتار: