عکس های خصوصی زن شوهردار ملایری در اینستاگرام پخش شده بود !

فرماندهی انتظامی شهرستان ملایر گفت: فردی که از طریق فضای مجازی اقدام به انتشار تصاویر خصوصی و خانوادگی کرده بود توسط کارشناسان پلیس فتا شهرستان ملایر شناسایی و دستگیر شد.

  1. ۳ ماه،۳ هفته قبل
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا: سرهنگ علی بخشی در تشریح این خبر گفت: یکی از شهروندان ملایری با مراجعه به پلیس فتا و ارائه شکواییه ای مبنی بر انتشار تصاویر خصوصی همسر وی در شبکه اجتماعی اینستاگرام، خواستار رسیدگی به موضوع و شناسایی فرد منتشر کننده تصاویر گردید.

وی افزود: با توجه به اظهارات شاکی، پرونده ای در این رابطه تشکیل شده و در دستورکار کارشناسان پلیس قرار گرفت.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: با پیگیری مستمر و پی جویی های فنی و پلیسی انجام شده عامل انتشار تصاویر که از دوستان خانوادگی شاکی بود  شناسایی و ضمن اخذ مجوزهای لازم قضایی، در یک عملیات غافلگیرانه ، دستگیر و به پلیس فتا انتقال داده شد.

سرهنگ علی بخشی گفت: متهم، در تحقیقات مقدماتی هر گونه ارتباط خود را با موضوع انکار می نمود که پس از مواجهه با دلایل ، مدارک و مستندات موجود در پرونده ، در نهایت به بزه انتسابی معترف شد که به دلیل اختلافات خانوادگی با شاکی اقدام به انتشار تصاویر وی کرده است.

فرمانده انتظامی شهرستان ملایر افزود: در ادامه متهم به همراه پرونده تشکیل شده برای تکمیل مراحل قانونی به دادسرا معرفی گردید.

این مقام مسئول با بیان اینکه عدم رعایت حیطه بندی در خصوص نگهداری از اطلاعات محرمانه و شخصی نظیر تصاویر خصوصی و خانوادگی می تواند عواقب جبران ناپذیری به همراه  داشته باشد، به کاربران توصیه کرد: حتما فایل های شخصی و خصوصی خود را بر روی حافظه های جانبی ذخیره نمایند و برای این فایل ها نیز در هارد پسورد گذاری کند ضمن آنکه به هیچ عنوان این حافظه های جانبی را در دسترس دیگران قرار ندهند.

وی یادآور شد: حفظ حریم خصوصی در فضای مجازی در گام اول بر عهده خود کاربران است که با رعایت موارد ساده ایمنی می توانند مانع از ورود و دست اندازی دیگران به حریم خصوصی خود شوند.

سرهنگ علی بخشی در پایان گفت: همچنین کاربران در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت های سایبری، لینک ثبت گزارش های مردمی با ما در میان بگذارند.

همرسانی نوشتار: