استیکرهای زن جوان کرمانشاهی در تلگرام رد و بدل می شد ! + جزییات

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه از دستگیری فردی خبر داد که به قصد انتقام گیری اقدام به ساخت استکیر و انتشار تصاویر خصوصی همسرسابق خود در شبکه های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام نموده بود.

  1. ۳ ماه،۲ هفته قبل
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

سرهنگ علی کریمی گفت: خانم جوان کرمانشاهی به این پلیس مراجعه و بیان داشت شخصی ناشناس ابتدا تصاویر خصوصی ایشان در گروه های تلگرامی منتشر و سپس از تصاویر استکیر ساخته و با درج مطالب توهین آمیز منتشر نموده است، لذا در این خصوص پرونده تشکیل و در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه تصریح کرد: با تحقیقات مقدماتی صورت گرفته مشخص گردید متهم در شبکه اجتماعی اینستاگرام نیز اقدام به انتشار تصاویر خصوصی شاکیه نموده است.

 این مقام ارشد انتظامی افزود: کارشناسان این پلیس با حساسیت نسبت به پیگیری موضوع مطروحه اقدام و با به کارگیری شگردهای فنی و پلیسی، متهم که همسر سابق شاکیه بود را شناسایی و پس از اخذ دستور مقام محترم قضایی نامبرده را دستگیر کردند.

 سرهنگ کریمی تاکید کرد: متهم در تحقیقات مقدماتی منکر قضیه شد ولی پس از مواجه شدن با دلایل ، مدارک و مستندات موجود در پرونده ، به بزه انتسابی معترف و اظهار کرد که با هدف انتقام جویی از شاکیه اقدام به این کار نموده و از کار خود پشیمان است.

 وی در ادامه گفت: به هیچ وجه اختلافات شخصی و خانوادگی را به فضای مجازی نکشانید، چرا که هر گونه مزاحمت در فضای مجازی جرم بوده و برابر قانون جرایم رایانه ای هر کس به وسیله سامانه های رایانه ای یا مخابراتی صوت یا تصویر یا فیلم خصوصی یا خانوادگی یا اسرار دیگری را بدون رضایت او جز در موارد قانونی منتشر کند یا در دسترس دیگران قرار دهد، به نحوی که منجر به ضرر یا عرفاً موجب هتک حیثیت او شود، به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی از پنج میلیون (5.000.000) ریال تا چهل میلیون (40.000.000) ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

 رییس پلیس فتا استان کرمانشاه در پایان گفت: پلیس فتا به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان بوده و آنان می توانند مشکلات خود را در خصوص فضای مجازی با مراجعه حضوری و همچنین استفاده از سایت پلیس فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت های سایبری، لینک ثبت گزارش های مردمی با ما در میان بگذارند.

همرسانی نوشتار: