عکس جنجالی مسئولان استان مازندران با لاشه یک حیوان ! + عکس

مسئولان محیط زیست همواره بر حفظ و حراست از گونه های جانوری موجود در طبیعت کشور تاکید دارند تا جایی که با متخلفان برخورد قاطع و قانونی صورت می گیرد.

  1. ۴ ماه،۱ هفته قبل
عکس پرحاشیه مسئولان استان مازندران با لاشه یک گوزن
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

به گفته کوروس ربیعی رئیس اداره حیات وحش محیط زیست مازندران سرشماری حیات وحش در استان مازندران به دلیل گستردگی جنگل های این استان و همچنین پراکندگی گونه های موجود بر اساس رد یابی صورت می گیرد.

ربیعی درباره «مرال» که یکی از بزرگ ترین انواع گوزن و بزرگ ترین گوزن بومی موجود در ایران است اینطور گفته بود که در گذشته ای نه چندان دور جمعیت بسیار زیادی از این گونه جانوری در اغلب نواحی جنگلی سواحل دریای خزر ، ارتفاعات البرز و دامنه های زاگرس به چشم می خورد.

به گفته رئیس اداره حیات وحش محیط زیست مازندران در این استان ۱۵ راس از  گوزن مرال در سایت ' سمسکنده ' در شرق ساری نگهداری می شود.

رئیس اداره حیات وحش محیط زیست مازندران در مصاحبه فوق که در فروردین ماه سال جاری با رسانه ها انجام داده بود، از ورود بخش خصوصی به حفاظت از حیات وحش به خصوص مرال خبر داد و اظهار کرد: تاکنون با سه مرکز خصوصی در ارتباط با پرورش و تکثیر مرال موافقت نامه امضا شده است .

عکسی که در ادامه مشاهده می کنید تصویری از جلسه فرماندار، معاون استاندار و مدیر کل منابع طبیعی استان مازندران و همچنین رئیس انجمن صنفی مرتعداران است که طی روزهای اخیر در این استان برگزار شده است.

عکس یادگاری پر حاشیه مسئولان استان مازندران در کنار جسد گوزن

در تصویر لاشه جسد یک «گوزن» به چشم می خورد که به شکل سفره ای بر دیوار چسبانده شده است و در پیش زمینه عکس یادگاری مسئولان مذکور خودنمایی می کند.

هنوز مشخص نیست که لاشه گوزن فوق از نژاد کدام گوزن است و علت تلف شدن او چه بوده است اما عکس های این چنینی برای حامیان و هواداران محیط زیست وجهه خوبی ندارد و مورد نکوهش است.

همرسانی نوشتار: