اینجا محل ملاقات فرزندان طلاق با والدین شان است !

مشاور معاون اجتماعی دادگستری کل استان قم گفت: دومین مرکز ملاقات کودکان طلاق با والدین با مشارکت نیروی انتظامی، سازمان ورزش و جوانان و دادگستری کل استان در منطقه خاکفرج قم افتتاح شد.

  1. ۲ ماه،۲ هفته قبل
دومین مرکز ملاقات فرزندان طلاق با والدین در شهر قم افتتاح شد
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

سید محمد صالحی مشاور معاون اجتماعی دادگستری کل استان قم اظهار کرد: دومین مرکز ملاقات کودکان طلاق با والدین با مشارکت نیروی انتظامی، سازمان ورزش و جوانان و دادگستری کل استان در منطقه خاکفرج قم افتتاح شد.

وی گفت: بر اساس تبصره ماده ۴۱ قانون حمایت خانواده و ماده ۶۸ آیین نامه اجرایی قانون حمایت خانواده، دادگستری کل استان وظیفه دارد تا با استفاده از امکانات و منابع انسانی و سازمانی خود و سایر نهاد ها به ویژه نیروی انتظامی، بهزیستی، اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و بهداشت و درمان، مراکز ملاقات طفل با والدین متعددی را در استان قم راه اندازی کند.

وی گفت: بر اساس قانون و رویه موجود در پرونده های ملاقات فرزند، گاهی دادگاه ناچار می شود به دلیل اختلاف والدین، کلانتری را محل ملاقات طفل قرار دهد.

وی افزود: محیط کلانتری ها به دلیل فضای پلیسی و تردد مجرمین دستگیرشده برای کودکان محیطی آسیب زا و تنش زا محسوب می شود و آسیب های روحی و روانی ازجمله ترس و اضطراب را برای فرزندان به همراه می آورد.

صالحی اظهار کرد: در حال حاضر مکان مناسبی در منطقه خاکفرج برای ملاقات طفل راه اندازی شده است تا کودکان به دور از تنش های اجتناب ناپذیر کلانتری ها با پدر یا مادر خود ملاقات داشته باشند.

وی ضمن قدردانی از تلاش های اداره ورزش و جوانان و نیروی انتظامی استان در راه اندازی این مرکز گفت: با توجه به ضرورت حضور مشاور و مددکار اجتماعی و پزشک در مرکز ملاقات طفل مشترک برای کمک به سلامت روحی و جسمی فرزندان و والدین آنها مطابق با ماده ۶۸ آیین نامه اجرایی قانون حمایت خانواده تلاش داریم تا همکاری سازمان بهزیستی و بهداشت و درمان را در بهبود و تقویت مراکز ملاقات طفل مشترک جلب کنیم.

همرسانی نوشتار: