ماجرای ورزشکار زنی که مرد شد + جزییات

این اولین صحبت های پاتریسیو بعد از موفق شدن در اولین مسابقه حرفه ای بوکس آمریکاست؛ پیروزی ای که نمادی برای او و زندگی سختی است که از سر گذرانده. برای پاتریسیو مانوئل همه چیز از سال ۲۰۱۲ شروع شد؛ «پاتریسیا» (نامی که از بچگی به او می گفتند) که آن زمان زن بود، بوکس را دنبال می کرد ولی هرگز به سطح حرفه ای نرسید.

  1. جمعه ۲۳ آذر ۹۷ ساعت ۰۰:۵۵ (۱ سال،۳ ماه قبل)
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

از آن دسته پیروزی هاست که برای همیشه در تاریخ رقابت های بوکس حرفه ای خواهد ماند! موضوع درباره پاتریسیو مانوئل آمریکایی است که در کالیفرنیا توانست نامش را به عنوان اولین بوکسوری که بعد از تغییر جنسیت در سطح حرفه ای مبارزه کرد و برد، مطرح کند.

این مبارز ۳۳ ساله توانست در دسته فوق سبک در جدال با هوگو آگیلار مکزیکی با امتیاز و بعد از چهار راند به برتری برسد. «دنیا را با تلاشی که انجام داده ام تا به این مرحله برسم عوض نمی کنم؛ ارزش مشت هایی که خوردم را داشت، چون حالا یک بوکسور حرفه ای هستم».

این اولین صحبت های پاتریسیو بعد از موفق شدن در اولین مسابقه حرفه ای بوکس آمریکاست؛ پیروزی ای که نمادی برای او و زندگی سختی است که از سر گذرانده. برای پاتریسیو مانوئل همه چیز از سال ۲۰۱۲ شروع شد؛ «پاتریسیا» (نامی که از بچگی به او می گفتند) که آن زمان زن بود، بوکس را دنبال می کرد ولی هرگز به سطح حرفه ای نرسید.

قبل از اینکه تغییر جنسیت بدهد، تلاش کرد سهمیه ورود به بازی های المپیک ۲۰۱۲ لندن در بخش زنان را به دست آورد ولی مصدومیت شانه آن هم بعد از اولین مسابقه ای که داشت مانع از تحقق رؤیایش شد. آن زمان، پاتریسیو مراحل تغییر جنسیتش را به تعویق انداخت، چون نمی دانست چه آینده ای در بوکس در انتظارش خواهد بود. بعد از شکست در راه رسیدن به بازی های المپیک بود که این ورزشکار تصمیم گرفت کار های مربوط به تغییر جنسیتش را آغاز کند. انتخابی که با حمایت همه جانبه مادرش همراه شد.

خودش به لس آنجلس تایمز می گوید: «کمی از این تصمیم مادرم شگفت زده شدم ولی برای من حکم یک مُسکن را داشت». او درمان هورمونی اش را شروع کرد و بعد هم مهیای عمل تغییر جنسیت شد. «اوایل که تغییر جنسیت داده بودم، در رقابت های بوکس زنان شرکت کردم تا با بی قراری هایی که حس می کردم کنار بیایم. در واقع می خواستم شرایط را بسنجم تا ببینم می توانم در رشته بوکس ادامه بدهم یا خیر. آن زمان که در راه ورود به المپیک ناکام مانده بودم، به مسائل زیادی فکر کردم نه تنها به عنوان ورزشکار بلکه به عنوان یک انسان. تصمیم به تغییر جنسیت احتمالا بهترین تصمیمی بوده که تا الان گرفته ام. برایم همه چیز واضح بود که باید چنین عملی را انجام بدهم. حالا قرار است همان کسی باشم که می خواهم. از این به بعد هم به مبارزه کردن با خودم ادامه می دهم». بعد از تغییر جنسیت شرایط برای پاتریسیو چندان هم ساده نبود؛ اولین مسئله این بود که او باید مدرک ورزشکاری اش را می گرفت.

اتحادیه بوکس آمریکا برای دادن مدرک ورزشی که به او اجازه می داد در رقابت ها شرکت کند تردید داشت تا اینکه پیش از سال ۲۰۱۶ و بازی های المپیک ریو، وقتی مجوز او از سوی کمیته بین المللی المپیک صادر شد، دیگر تردید ها از بین رفت و او توانست به رشته ای که دلش می خواهد پا بگذارد و مسابقه بدهد.

مشکل بعدی، اما پیداکردن رقیبی بود که حاضر باشد با او مبارزه کند. نزدیک به دو سال طول کشید تا بالاخره همین هوگو اگیلار مکزیکی پیدا شد. آگیلار هم که نمی دانست چه خبر است، درست دو روز قبل از مسابقه متوجه داستان پاتریسیو شد.

او البته بعد از شکست خوردن به تمجید از پاتریسیو پرداخت و گفت: «احترام زیادی برای کاری که او کرده قائلم. این موضوع چیزی را برای من عوض نمی کند. وقتی در رینگ هستیم هردومان یک چیز می خواهیم؛ پیروزی».
همرسانی نوشتار: