بخت فاطمه در خانه برادرش سیاه شد

خواب بود و چیزی نفهمید + عکس

۲۴ آبان ماه سال ۹۵، قاضی محمد شهریاری سرپرست دادسرای جنایی تهران از وقوع یک فقره اسیدپاشی در منطقه افسریه خبر داد و در این باره گفت: ساعت ۹ صبح روز (۲۴ آبان) در منطقه افسریه، خیابان سی ام، خانمی ۲۳ ساله اعلام کرد، زمانی که در منزل زن برادر خود حضور داشته و خواب بوده، مشاهده می کند که زن برادر وی در حال خفه کردنش است که پس از بیداری با وی درگیر شده، ولی در این حین زن برادرش اقدام به پاشیدن اسید بر صورتش می کند.

  1. پنجشنبه ۲۵ بهمن ۹۷ ساعت ۱۳:۰۰ (۱۱ ماه،۲ هفته قبل)
اسیدپاشی
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

جواد پارسا در خصوص پرونده موکل خود گفت رأی پرونده ۱۰ روز قبل صادر و متهم به ۱۰ سال حبس محکوم شده و برای نقاطی از بدن که با اسید مورد آسیب قرار گرفته بود دیه تعیین شده است. 

وی افزود: درخواست موکلم حداقل در خصوص چشم قصاص بود اما نظر پزشکی قانونی بر این اساس بود که امکان قصاص در هیچ یک از اعضا وجود ندارد.

وکیل مدافع قربانی اسیدپاشی افسریه خاطرنشان کرد: در حال حاضر بر اثر اسیدپاشی ابروها، دو پلک و لاله گوش راست موکلم به طور کامل از بین رفته و ۶۷ درصد از شنوایی وی زایل شده و همچنین یک چشم موکلم کور شده است.

پارسا تصریح کرد: از ابتدا هم خواسته ما در مورد قصاص غیرواقعی نبود و به موکلم گفتم در نهایت چیزی که می تواند مورد قصاص قرار گیرد چشم متهمه است ولی ظاهراً پزشکی قانونی اینگونه تشخیص داده است که قابلیت قصاص در هیچ یک از اعضا وجود ندارد چون باید "مماثلت عرفی" و امکان قصاص وجود داشته باشد، یعنی اینکه مثلاً شما نمی توانید تضمین کنید که همان گونه که اسید صورت قربانی را سوزانده است این اتفاق هم در صورت قصاص برای متهمه بیفتد.

وی اضافه کرد: انتظار ما در وهله اول قصاص چشم چپ بود که این موضوع هم پذیرفته نشده و دادگاه هم بر این اساس رأی داده است.

وکیل مدافع "فاطمه. ق" گفت: حکم صادره قطعی نیست و به زودی درخواست تجدید نظر خود را اعلام خواهیم کرد.

۱۱ دی ماه، وکیل مدافع "فاطمه" -فردی که آبان ماه ۹۵ در افسریه تهران قربانی اسیدپاشی شد- از برگزاری جلسه رسیدگی به پرونده موکلش خبر داده و گفته بود که درخواست موکلش از دادگاه قصاص است.

جواد پارسا اظهار کرد: جلسه رسیدگی به پرونده «فاطمه» -قربانی اسیدپاشی در افسریه تهران- در شعبه دو دادگاه کیفری یک تهران با حضور قاضی پرونده، موکلم، متهمه و وکیل تسخیری او برگزار شد.

وی افزود: هر دو نفر مصدوم و در بیمارستان بستری هستند اما شدت مصدومیت خانمی که مورد اسیدپاشی قرار گرفته، شدید بوده و در ناحیه سر، صورت و بدن است.