واقعیت ماجرای توزیع گوشت خر در سنندج + جزییات

مدیرکل دامپزشکی استان کردستان گفت: در بازرسی هایی که امسال از مراکز عرضه فرآورده های خام دامی داشته ایم تاکنون هیچ موردی از عرضه و فروش گوشت الاغ در استان نداشته ایم.

  1. دوشنبه ۶ اسفند ۹۷ ساعت ۰۸:۴۰ (۱ سال قبل)
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

مجتبی ورمقانی درباره انتشار یک فیلم در شبکه های اجتماعی با عنوان احتمال توزیع گوشت الاغ در شهر سنندج اظهار کرد: اداره کل دامپزشکی استان کردستان طی ماه ها و هفته های اخیر طرح ضربتی تشدید نظارت بر مراکز عرضه رستوران ها، قصابی ها و مرغ فروشی های سراسر استان را به مرحله اجرا در آورده است.

وی افزود: در ۷۲ ساعت گذشته بیش از ۲۵۰۰ مورد بازدید از این مراکز انجام شده است که خوشبختانه در این مراکز هیچ مورد مشکوکی مبنی بر توزیع، عرضه و فروش گوشت الاغ نداشته ایم.

مدیر کل دامپزشکی استان کردستان عنوان کرد: در بررسی بر روی فیلم منتشر شده مشخص شده که این کله مربوط به حیوان اسب است که با قاطعیت عرض می کنیم که لاشه این حیوان در هیچکدام از قصابی ها و رستوران های شهر سنندج توزیع نشده است چرا که این مراکز تحت نظارت اکیپ های دامپزشکی کردستان هستند.

وی خاطرنشان کرد: این احتمال وجود دارد که این حیوان بر اثر بیماری یا هر دلیل دیگری تلف شده باشد و عده ای عمدا کله آن را جدا کرده باشند و در آن نقطه از شهر رها کرده باشند.

ورمقانی گفت: این فیلم زنگ خطری برای مردم است که باید حتما گوشت موردنیاز خود را از مراکز مجاز و تحت نظارت دامپزشکی استان کردستان که دارای مُهر دامپزشکی است، تهیه کنند و چنانچه به موارد مشکوکی برخورد کردند به سامانه ۱۵۱۲ اطلاع دهند.

همرسانی نوشتار: