رقص مختلط دختر پسرها در حضور مسئولان شر به پا کرد

واکنش امام جمعه ارومیه + عکس

از ارومیه، حجت الاسلام سیدمهدی قریشی امروز در خطبه های این هفته نماز جمعه ارومیه که در مصلی امام خمینی(ره) این شهرستان برگزار شد، ضمن انتقاد شدید از رقص دختران و پسران نوجوان در حضور تعدادی از مسؤولان آذربایجان غربی در یکی از جشنواره های موسیقی محلی اظهار کرد: جای تعجب دارد که در پیش چشمان مسؤولان رقص محلی مختلط صورت می گیرد و آنها هیچ گونه اعتراضی نسبت به این کار انجام نمی دهند.

  1. جمعه ۱۰ اسفند ۹۷ ساعت ۱۶:۱۵ (۱ سال،۲ ماه قبل)
رقص مختلط
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

وی با بیان اینکه معصیت یک مسؤول به مراتب ده ها برابر بیشتر از معصیت مردم عادی در نزد خداوند عقوبت دارد، افزود: چرا باید مسؤولان اجازه اجرای چنین برنامه هایی را صادر کنند؟! ما از استاندار درخواست می کنیم تا با این گونه افراد و مسؤولان برخورد کند، چرا که شهدا برای رعایت همین شئونات اسلامی خون خود را دادند.

امام جمعه ارومیه با اشاره به بیانات رهبری مبنی بر اینکه مسؤولان با نشاط باید به مردم خدمت کنند و این نشاط به معنای رقاصی نیست، بلکه نشاط به معنای امید، تحرک و با حوصله کار کردن است، خاطرنشان کرد: کمک به یک فقیر نیز خود به نوعی ایجاد نشاط است و همه مسؤولان استانی باید دست به دست هم داده و مشکلات مردم را حل کنند و گرنه با برگزاری موسیقی نمی توان مردم را شاد کرد.

مسؤولان ارومیه توجهی به محتوای بنرهای چاپ شده در سطح شهر ندارند

وی با اشاره به اینکه باید جایگاه زن در جامعه حفظ شود، گفت: در یکی از بنرهای نصب شده در سطح ارومیه نوشته شده بود که برای افتتاح یک مکانی فلان خانم بازیگر حضور خواهد داشت، در حالی که این مصداق بارز سوءاستفاده از ویژگی های زن است؛ در حالی که اسلام به شدت با این دیدگاه مخالف است، اما چاپ بنرهای اینچنینی این سوال را در ذهن ایجاد می کند که مسؤولان ارومیه چه کاری می کنند و آیا به نتایج آنچه انجام می دهند، آگاه هستند؟

قریشی با اشاره به روز زن و میلاد حضرت زهرا(س) افزود: پیش از ظهور اسلام، زن در جامعه جاهلی عرب هیچ جایگاهی نداشت، به گونه ای که والدین از شنیدن این خبر که فرزندشان دختر هست از خفت و خواری صورت شان سیاه شده و در برخی موارد نیز اقدام به زنده به گور کردن آن دختران می کردند، در چنین جامعه ای، اما آنچه که به زن ارزش و جایگاه بخشید، اسلام و تعالیم حضرت محمد(ص) بود.

وی گفت: در اروپای مدعی و پیشرفته نیز تا ۱۵۰ سال پیش زن حق رای دادن نداشته و از هیچ جایگاهی در برابر مرد برخوردار نبود، اما اسلام در یک هزار و ۴۰۰ سال پیش زن و مرد را یکسان دانسته و معیار برتری و ارزش را تقوا اعلام کرد، هر چند که زن و مرد با خصوصیات جسمانی و اخلاقی متفاوتی آفریده شده اند، در حالی که امروزه بزرگترین اشتباه صورت گرفته در غرب نیز این بوده که تفاوت بین زن و مرد را نادیده گرفته اند.

امام جمعه ارومیه ضمن انتقاد از رفتار غرب در ارتباط با زنان عنوان کرد: در غرب امروزه مادر بودن را برای زن یک ارزش منفی تلقی کرده و او را به سمتی هدایت می کنند که حیا و شرم در زن از بین رفته و تبدیل به ابزاری برای سوءاستفاده برخی افراد شود و در نهایت هدف طرفداران این تفکر در غرب، ضربه زدن به بنیان خانواده است و در این راستا برخی اقدام به وضع قوانینی از جمله حق انتخاب شغلی مانند روسپی گری، آزاد بودن روابط نامشروع، هم جنس بازی و غیره می کنند.

وی با بیان اینکه زمان ثبت نام حوزه های علمیه شروع شده است از خانواده ها درخواست کرد تا فرزندان باهوش و بااستعداد خود را برای فراگیری علوم دینی راهی حوزه های علمیه بکنند چرا که در قیامت جایگاه قلم علمای دینی حتی بالاتر از خون شهدا است، همانگونه که اگر آموزه های امام خمینی(ره) نبود شهیدانی چون باکری، همت، باقری و امینی و ده ها شهید دیگر تربیت نمی شد.

قریشی با بیان اینکه کمیته امداد امام خمینی(ره) در آستانه عید نوروز جشن نیکوکاری را با شعار «عیدی برای همه» اجرا می کند، تصریح کرد: همواره کمک به همنوع به ویژه ایتام از سفارشات اهل بیت (ع) بوده است، به گونه ای که شانه امام حسین(ع) به دلیل حمل کیسه های نان برای زنان بی سرپرست و ایتام پینه بسته بود.

وی ادامه داد: صدقه هر خانوار در آذربایجان غربی به طور متوسط ماهانه ۶۵۰ تومان است که پایین تر از سطح کشوری است و باید مردم این استان با وجود همه مشکلات معیشتی، همت مضاعفی انجام داده و با کاستن از تشریفات به فامیل های کم بضاعت کمک کنند تا همه عید داشته باشند.
همرسانی نوشتار: