عروس بی چشم و رو داماد را آدم حساب نمی کرد

مادرش دست به دامان پلیس شد

از دست کارهایش دارم دق می کنم. خونم را در شیشه کرده و می گوید از ریخت شوهرش بیزار است. با هزار بدبختی برایش جهیزیه ای جور کردیم و او را به خانه بخت فرستادیم. دامادم ، آدم بدی نیست و تا حالا به ما توهین یا کم توجهی نکرده است.

  1. جمعه ۱۰ اسفند ۹۷ ساعت ۲۱:۲۰ (۱۰ ماه،۳ هفته قبل)
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

من و شوهرم خوشحال بودیم و سرمان را جلوی دوست و آشنا بالا می گرفتیم که دخترمان را با آبرومندی ، سر و سامان داده ایم. ولی چه فایده که دخترم در رویا های واهی سیر می کند و قدر زندگی اش را نمی داند. او و دامادم سر مسائل پوچ و پیش پا افتاده به مشکل خورده اند و هنوز هیچی نشده حرف از طلاق و جدایی می زنند.

البته مسئله این است که آ ن ها از ما دور هستند. دامادم بعد از ازدواج با دخترم به مشهد آمدند و من هر روز از شهرستان زنگ می زدم تا حال و احوالشان را جویا شوم. البته از پشت گوشی تلفن فقط حرص می خوردم و گاهی هم اشکم در می آمد . دخترم را قسم می دادم که بیشتر حواسش به شوهرش باشد و برای زندگی مشترک خود حرمت قائل شود. افسوس که یک گوشش در است و دیگری دروازه .

نمی دانم او تحت تأثیر حرف های چه کسی است که با خانواده شوهرش هیچ ارتباطی برقرار نمی کند، حتی وقتی به شهرستان می آیند مادر شوهرش برای دیدن او خانه ما می آید و من و همسرم شرمنده می شویم. بالاخره آ دم باید بفهمد در چه موقعیتی است و احترام دیگران را نگه دارد .

دخترم معتقد است هر چه به خانواده شوهرش بی احترامی کند آن ها قدرش را بیشتر می دانند. از زمانی که برادر شوهرش ازدواج کرده تمام هوش و حواس خود را جمع کرده تا ببیند خانواده همسرش برای عروس جدید خود چه کار می کنند. از طرفی همسر برادر شوهرش دختر بسیار با محبت و بی ریایی است و خوب توانسته خودش را در دل خانواده شوهر جای بدهد. با دامادم که خودمانی صحبت می کردیم می گفت مدام روی اعصابش راه می رود و حالا هم برایش خط و نشان کشیده که هیچ ارتباطی نباید با خواهران و برادرش داشته باشد و ...

خیلی نگران دخترم هستم. او قبل از ازدواجش با دوست هایی رفت و آمد می کرد که آدم های منفی باف و ناامیدی بودند. چند بار گفتم دختر عزیزم اجازه نده دوست هایت پشت سر شوهرت و خانواده اش چرت بگویند و یک درصد این احتمال را مدنظر قرار بده که شاید به زندگی ات حسادت می کنند.

البته حالا که دامادم احساس می کند غرورش خرد می شود با دخترم سر لج بازی گذاشته و با بی تفاوتی و خونسردی می خواهد ادبش کند. فکر نمی کنم تکراری شدن این برخوردها خوب باشد.

چند روز قبل با خبر شدم کارشان به دعوا و قهر کشیده است. به اینجا آمدم و آن ها را به مرکز مشاوره آرامش پلیس رضوی آوردم. هر دویشان ناشکری می کنند و باید قدر همدیگر و زندگی شان را بیشتر بدانند. من خودم وقتی ازدواج کردم چند سال با خانواده شوهرم زندگی کردم . حد و اندازه خودم را می فهمیدم و هیچ وقت نمی گذاشتم مشکلی پیش بیاید. برای ساختن زندگی مان نیز دوشادوش شوهرم تلاش کردم و خیر و برکت احترام به بزرگ ترها و همراهی و همدلی با شریک زندگی ام را هم دیده ام. حالا دختر و دامادم را به مرکز مشاوره آ ورده ام. امیدواریم مشکلشان حل بشود.

همرسانی نوشتار: