28 روز زندان برای مردی که برای پوتین سنگ قبر ساخت + عکس

فردی از ساکنان جمهوری تاتارستان روسیه به جرم ساختن سنگ قبری با عکس ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه بر روی آن به ۲۸ روز زندان محکوم شد.

  1. چهارشنبه ۲۲ اسفند ۹۷ ساعت ۲۰:۰۰ (۹ ماه قبل)
ماجرای سازنده سنگ قبر برای پوتین که نقره داغ شد! +عکس
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

فردی از ساکنان جمهوری تاتارستان روسیه به جرم ساختن سنگ قبری با عکس ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه بر روی آن به ۲۸ روز زندان محکوم شد.

چند رسانه روسی ازجمله شبکه تلویزیونی دوژد متعلق به مخالفان دولت روسیه و تارنمای «کازانسکی رپورتیور» با اعلام این خبر گزارش دادند: دادگاه شهر نابرژنیخ چلنوف در جمهوری تاتارستان این فرد ۳۷ ساله به نام کریم یامادایف را به ۲۸ روز زندان بخاطر خاکسپاری نمایشی پوتین محکوم کرد.

روزیل مینگالیموف وکیل یامادایف گفت که موکل وی به تکرار نقض قانون در مورد برگزاری اقدامات عمومی متهم شده است.

وی خاطرنشان کرد که حکم دادگاه درباره یامادایف را نمی پذیرد و علیه آن شکایت می کند.

جلسه دادگاه یامادایف غیرعلنی بود و بدون حضور خبرنگاران برگزار شد.

یامادایف سنگ مرمر سیاه رنگی را برای اقدام اعتراضی خود که گفته می شود علیه ایجاد اینترنت مستقل در روسیه بوده است انتخاب کرده و روی آن عکس پوتین را چسبانده و بر روی سنگ تاریخ تولد پوتین و سال ۲۰۱۹ را درج کرده است.

وی اطراف این سنگ نمایشی نیز نرده کشیده بود.

این سنگ قبر روز یکشنبه دهم ماه مارس و همزمان با برگزاری تظاهرات علیه ایجاد اینترنت مستقل در روسیه نصب شد و چند نفر دیگر نیز در این اقدام به یامادایف کمک کردند.

یکی از سازمان دهندگان این اقدام اعتراضی گفت که پوتین اینترنت مستقل را در روسیه دفن کرد و ساکنان شهر نابرژنیخ چلنوف هم پوتین را به خاک سپردند.

در همین حال آلکسی ناوالنی رهبر مخالفان دولت روسیه در توئیتی با اشاره به این اقدام نوشت: احمقی که سنگ قبر نمایشی برای پوتین ساخته به ۲۸ روز حبس محکوم شد.

وی افزود: به نظر من این اقدام احمقانه است، اما در قوانین روسیه دستگیری افراد بخاطر شوخی های احمقانه پیش بینی نشده است بنابراین دستگیری این فرد جرم و بی قانونی به حساب می آید.

گفتنی است روز یکشنبه هزاران نفر در تظاهرات علیه ایجاد اینترنت مستقل در روسیه در مسکو و چند شهر دیگر دست به اعتراض زدند.

طرح قانونی ایجاد اینترنت مستقل در روسیه در ماه دسامبر سال ۲۰۱۸ به دومای روسیه ارایه شد و در ماه گذشته میلادی بررسی و در شور اول تایید شد.

به عقیده مبتکران این طرح، سازمان ها و مراکز مهم روسیه از جمله بانک ها با ایجاد اینترنت مستقل می توانند در صورت قطع اینترنت از سوی آمریکا، به فعالیت ضروری و حیاتی در بستر اینترنت ادامه دهند.

وزارت ارتباطات جمعی روسیه و سازمان نظارت بر ارتباطات جمعی از ایجاد اینترنت مستقل حمایت کرده اند.

دمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه در واکنش به اعتراض ها در خصوص راه اندازی اینترنت مستقل با هدف آمادگی برای مواجه شدن با قطع یکباره اینترنت از سوی آمریکا اعلام کرد: قصد محدود کردن اینترنت را نداریم بلکه نگران قطع یکباره آن از خارج هستیم.

وی افزود: طرح قانونی «پایداری فعالیت اینترنت» در روسیه برای دفاع از اینترنت در شرایطی است که دیگر کشور ها (آمریکا) بخواهند دسترسی مردم روسیه را به اینترنت محدود کنند.

گفتنی است، در روسیه حق اعتراض به تصمیمات دولت، مجلس یا دادگاه آزاد است و معترضان پیش از تجمع از دستگاه های مربوطه مجوز های لازم را می گیرند و پلیس روسیه نیز موظف است امنیت برگزاری چنین تجمعاتی را تضمین کند.

همرسانی نوشتار: