پیچ‌وخم‌های زیاد همکاری تویوتا و ب‌ام‌و

  1. ۱ سال قبل
پیچ‌وخم‌های زیاد همکاری تویوتا و ب‌ام‌و
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

احتمالاً تمامی شما با فرایند ساخت یک خودروی مدرن آشنا هستیم. ابتدا طراحی و مهندسی خودرویی جدید صورت می‌گیرد و سپس وارد بحث تولید انبوه می‌شویم. البته همه‌چیز به این سادگی نیست. فرهنگ‌ها و فلسفه‌های تولید هر خودروساز نسبت به دیگران متفاوت بوده و این تفاوت‌ها خود را در بحث همکاری تویوتا و ب‌ام‌و و البته بخش طراحی سوپرا و Z4 جدید خود را نشان می‌دهند.

مهندس ارشد سوپرای جدید به رود اند تراک می‌گوید:

ما از نظر روش ساخت خودروهای خود تفاوت‌های بسیار زیادی داریم. فلسفه‌های هر دو کمپانی و همچنین ذهنیت مردم ژاپن و آلمان کاملاً متفاوت هستند؛ بنابراین باید در بحث همکاری دو شرکت به تفاوت‌های زیادی فائق می‌آمدیم.

تویوتا و ب‌ام‌و همکاری خود را در سال 2012 اعلام کردند. بنا به گفته مهندس تویوتا، غلبه بر تفاوت‌های مهندسی و فلسفه‌های طراحی متفاوت حدود 2 سال زمان برده است. با این وجود 2 سال دیگر نیز صرف حل این تفاوت‌ها پیش از مشخص شدن جزئیات درباره مباحث همکاری دو شرکت شده است.

بجای کار روی ایده‌ای مشترک، هر خودروساز خودروی دلخواه خود را طراحی کرده و سپس به دنبال زمینه‌ها و قطعات خودرویی مشترک بوده است.

پیچ‌وخم‌های زیاد همکاری تویوتا و ب‌ام‌و

مهندس تویوتا در ادامه تصریح می‌کند:

پیچ‌وخم‌های زیاد همکاری تویوتا و ب‌ام‌و

وقتی کار خود با BMW را آغاز کردیم به دنبال استفاده حداکثری از قطعات مشترک بودیم؛ اما آن‌ها در ابتدا واکنش کاملاً غیرمنتظره‌ای داشتند و گفتند اگر نتوانیم هریک خودرویی را که می‌خواهیم بسازیم نقطه اشتراکی در استفاده هرچه بیشتر از قطعات مشترک وجود نخواهد داشت؛ بنابراین ما تصمیم گرفتیم تا ایده‌ای از کار انفرادی را داشته باشیم و بر پایه آن محصول نهایی را مقایسه کنیم تا ببینیم که چه قطعات مشترکی را می‌توانیم بکار ببریم.

شنیدن این خبرها خوب است. تویوتا سوپرا و ب‌ام‌و Z4 از نظر دینامیک رانندگی متمایز خواهند بود. اگرچه مشخصات فنی ب‌ام‌و Z4 هنوز منتشر نشده اما سوپرا فلسفه هیجان رانندگی مدل 86 را ادامه خواهد داد.