هایپرکار الکتریکی پینین فارینا در سال ۲۰۲۰ عرضه می شود

  1. ۱۱ ماه،۱ هفته قبل
هایپرکار الکتریکی پینین فارینا در سال 2020 عرضه می‌شود
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

معمولاً پینین فارینا به خاطر طراحی های زیبای خود شناخته می شود اما پس از اینکه ماهیندرای هند این کمپانی را خرید عمده تمرکز پینین فارینا روی ساخت خودروهای الکتریکی معطوف شد. یک هایپرکار الکتریکی عرضه شده در سال ۲۰۲۰ می تواند اولین خودروی تاریخ این برند لقب بگیرد. محصولات زیادتر پینین فارینا نیز در سال های آینده عرضه خواهند شد.

حمایت ماهیندرا همچنین به پینین فارینا اجازه طراحی، مهندسی و ساخت محصولات خود را خواهد داد. این برند روی ساخت محصولات الکتریکی لوکس و پرفورمنس تمرکز خواهد کرد. تکنولوژی الکتریکی محصولات پینین فارینا از دانش ماهیندرا در فرمول E گرفته می شود.

مدت های مدیدی است که پینین فارینا به دنبال ساخت محصولات خاص خود می باشد. مدیرعامل این شرکت آقای پائولو پینین فارینا در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۸ گفته بود:

هایپرکار الکتریکی پینین فارینا در سال 2020 عرضه می شود

آرزوی پدرم تأسیس یک کمپانی خودروسازی بود و البته پدربزرگ نیز همین آرزو را داشت. هم اکنون من برای تبدیل کردن این آرزو به واقعیت برنامه هایی دارم.

هایپرکار الکتریکی پینین فارینا در سال 2020 عرضه می شود

هایپرکار الکتریکی پینین فارینا در سال 2020 عرضه می شود


ماهیندرا در سال 2015 پینین فارینا را با بهای 185 میلیون دلار خرید. از آن زمان تاکنون ایتالیایی ها سوپرکارهای مفهومی قابل توجهی را معرفی کرده اند. دو نمونه جدید این خودروها شاسی بلند K350 و سدان h۵۰۰ هستند. البته نسخه قبلی ترHK GT احتمالاً بهترین پیش نمایش سوپرکار تولیدی این شرکت می باشد. این خودرو دارای فرم کلی سیال و روان بوده و دو درب بزرگ گالوینگ باعث دسترسی به دو ردیف صندلی های آن می شوند. HK GT دارای چهار پیشرانه الکتریکی با خروجی کل 1073 اسب بخار بوده و شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت 2.7 ثانیه ای دارد. پینین فارینا این کانسپت را به باتری نسبتاً کوچک 38 کیلووات ساعتی مجهز کرده اما احتمال استفاده از یک توربین، سلول سوخت هیدروژنی یا پیشرانه احتراق داخلی برای افزایش برد آن وجود دارد.

هایپرکار الکتریکی پینین فارینا در سال 2020 عرضه می شود

هایپرکار الکتریکی پینین فارینا در سال 2020 عرضه می شود


در سال 2017 خبری منتشر شد مبنی بر اینکه ماهیندرا می خواهد محصولات الکتریکی پینین فارینا در آمریکا و چین عرضه شوند. مدیرعامل گروه ماهیندرا در آن زمان گفته بود:
رقابت در آمریکا به گونه ای است که اگر در این بازار حضور یابید می توانید هرجایی باشید؛ بنابراین زمانی که شما در آمریکا خودرو بفروشید باید رقابتی ترین محصولات را داشته باشید.