بررسی شورولت تاهو RST مدل ۲۰۱۸

  1. ۱۰ ماه،۱ هفته قبل
بررسی شورولت تاهو RST مدل 2018
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

شورولت تاهو ۲۰۱۸ RST سریعترین و قویترین نسخه شورولت تاهو در طول تاریخ است که به پیشرانه ۶.۲ لیتری V۸ مشابه شورولت کاماروSS و کوروت استینگری مجهز شده است. حروف RST برگرفته از ابتدای کلمات حاضر در عبارت rally sport truck است و به صورت یک پکیج سفارشی برای نسخه های LT و Premier در دسترس قرار گرفته است.

RST یک پکیج ظاهریست که تزیینات مختلفی نظیر رینگ های ۲۲ اینچی براق (به جای نمونه های ۲۰ اینچی) به همراه رگه های نقره ای رنگ، جلو پنجره مشکی، آینه های مشکی، شیشه ها و ریل سقفی مشکی رنگ را به بدنه و ظاهر خودرو اضافه می نماید.

شورولت تاهو

ارزش پکیج RST معادل ۲۶۳۰-۲۶۴۰ دلار بوده و هیچ تأثیری بر عملکرد فنی خودرو ندارد. در زیر درب موتور نسخه استاندارد، یک پیشرانه ۵.۳ لیتری V۸ با قدرت ۳۵۵ اسب بخار به همراه یک جعبه دنده ۶ سرعته اتوماتیک مشغول انجام وظیفه هستند. در نسخه های گران قیمت تر، نظیر نمونه مورد بررسی، مشتریان می توانند با سفارش پکیج RST۶.۲Lپرفورمنس، در ازای پرداخت مبلغ ۲۷۲۰ دلار (۲۸۲۰ دلار برای نسخه ۴WD) شورولت تاهو خود را به پیشرانه ۶.۲ لیتری V۸ با قدرت ۴۲۰ اسب بخار و گشتاور ۶۲۴ نیوتن متر مجهز نماید.

شورولت تاهو

در ضمن پکیج مذکور شامل گیربکس ۱۰ سرعته جدید جنرال موتورز موسوم به ۱۰L۸۰ با نسبت اکسل کوتاهتر و کمک فنرهای کنترل سواری مغناطیسی تطبیق پذیر به همراه کالیبراسیون پرفورمنس را شامل می شود. نسخه های چهارچرخ نیز محرک از یک ترانسفر-کیس دو سرعته فعال بهره مند خواهند شد. همچنین شورولت تغییراتی در میزان فشار وارده بر فنرهای سیستم تعلیق، در قسمت های جلو و عقب پدید آورده است.

شورولت تاهو

آپشن های دیگری همچون: دیسک های ترمز ۱۶.۱ اینچی به همراه کالیپرهای قرمز رنگ شش پیستون برمبو با قیمت ۲۷۹۵ دلار، پاور سانروف و سیستم سرگرمی صندلی های عقب بابهای ۲,۴۳۵ دلار، ارزش نسخه چهارچرخ محرک شورلت تاهو پریمیر RST ۲۰۱۸ را از ۶۶,۴۹۵ به ۷۹,۷۸۹ دلار افزایش داده اند.

شورولت تاهو

وزن خودروی مورد بررسی، بعلاوه باک ۹۸ لیتری پر از سوخت، به ۲۶۲۳ کیلوگرم می رسد که حدود ۶۱ کیلوگرم کمتر از فورد اکسپدیشن ۴X۴ است. با در نظر گرفتن قرارگیری حدود ۵۱.۶ درصد از بر وزن تاهو بر روی تایرهای جلو، این خودرو از تعادل وزنی مناسبی بهره مند گردیده است.

شورولت تاهو

بلوک پیشرانه بزرگ V۸ و همچنین درب کاپوت تاهو از جنس آلومینیوم ساخته شده اند تا در کاهش وزن خودرو اثرگذار باشند.

شورولت تاهو

شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتربرساعت این خودرو معادل ۵.۷ ثانیه است که به میزان یک و نیم ثانیه سریع تر از نسخه استاندارد مجهز به پیشرانه V۸ با حجم ۵.۳ لیتری بوده و در قیاس با فورد اکسپدیشن که به موتور ۶ سیلندر وی شکل، به حجم ۳.۵ لیتر و با قدرت ۴۰۰ اسب بخار مجهز شده، از عملکردی یکسان برخوردار است.

شورولت تاهو

همچنین در آزمون یک چهارم مایل نیز تاهو RST با ثبت رکورد ۱۴.۱ ثانیه و سرعت ۱۶۰ کیلومتربرساعت، در حدود ۱.۴ ثانیه سریع تر از نسخه استاندارد بوده است. نتیجه آزمون یک چهارم مایل تاهو RST در قیاس با فورد اکسپدیشن۴×۴ به میزان چند دهم ثانیه و حدود ۵ کیلومتربرساعت بهتر بوده است.

شورولت تاهو

بررسی شورولت تاهو RST مدل 2018

بررسی شورولت تاهو RST مدل 2018


میزان چسبندگی تاهو RST در پیست مخصوص معادل 0.75g بوده که درست مشابه نسخه استاندارد است. این پارامتر برای فورد اکسپدیشن معادل 0.79g است. همچنین مسافت توقف شورولت تاهو RST از سرعت ۱۱۲ کیلومتربرساعت برابر 57.3 متر بوده که 2.4 کمتر از فورد و 0.9 متر کمتر از نسخه استاندارد تاهو است. البته مقداری کم فرمانی و همچنین کاهش قدرت ترمز در پی تکرار آزمایش ترمزگیری در این خودرو مشاهده شد، به طوری که مسافت توقف را به 61.9 متر افزایش داد.

با وجود فنرهای نرم تر به کار رفته در تعلیق RTS، کیفیت سواری آن تا حدی قربانی سایز بزرگ رینگ و لاستیک های بزرگ این خودرو شده است. با آنکه حرکات بدنه به خوبی کنترل شده است اما در هنگام ترمز زدن، این گونه جنبش های بدنه شهود نسبتاً زیادتری پیدا کرده و تعلیق عقب به هنگام شتابگیری رفتاری شبیه به ماسل کارهای قدیمی از خود نشان می دهد.

شورولت تاهو

البته هیچ چیز قدیمی تر از شیفتر تعویض دنده تعبیه شده بر روی ستون فرمان نیست که از طریق آن قادر به تعویض دستی هر یک از ده دنده ی گیربکس اتوماتیک خواهید بود.

شورولت تاهو

بررسی شورولت تاهو RST مدل 2018

بررسی شورولت تاهو RST مدل 2018


حرکت خودرو در مسیرهای کوهستانی بسیار عالی بوده و نحوه تعویض دنده ها به گونه ای است که در این حین، خیلی به پیشرانه فشار وارد نشود به ویژه اگر در حال یدک کشیدن یک تریلر نیز باشید. ضمناً در صفحه کیلومترشمار این خودرو اثری از محدوده قرمزرنگ دور موتور مشاهده نمی شود چرا که حداکثر دور موتور پیشرانه در 5800rpm محدود شده است. صندلی ها راحت، پهن و جادار بوده و به خوبی روکش شده اند. اگر چه غربیلک فرمان حس خوبی را القا می کند اما مقداری سفت بوده و در هنگامی که نیاز به واکنش سریع است، تا حدی کند عمل می نماید.

در حالت انتقال نیرو به چرخ های عقب و حین عبور سریع از پیچ ها، مقداری کم فرمانی مشاهده شده و اگر مسیر ناهموار باشد می تواند موجب انحراف خودرو در هنگام پیچیدن از مسیر اصلی خود شود؛ اما به طور کلی این جانور بزرگ پیکر از تعادل بسیار مناسبی برخوردار است.

شورولت تاهو

بررسی شورولت تاهو RST مدل 2018

بررسی شورولت تاهو RST مدل 2018

بررسی شورولت تاهو RST مدل 2018


در حالت چهارچرخ محرک میزان کم فرمانی کاهش یافته و می توان پیچ ها را با سرعت زیادتری پشت سر گذاشت. البته اگر قصد رانندگی بسیار پر هیجان را دارید، می توانید به سراغ برخی محصولات آلمانی و احتمالاً مزین به نشان AMG بروید چرا که این هیولای سه تنی اصولاً برای مانور دادن های هیجان انگیز ساخته نشده است. میزان مصرف سوخت تاهو RTS در شهر و بزرگراه به ترتیب برابر 16.8 و 10.7 لیتربرصد کیلومتر است. ظرفیت یدک کشی این خودرو نیز برابر 3674 کیلوگرم اعلام شده که حدود 499 واحد کمتر از فورد اکسپدیشن است.

بررسی شورولت تاهو RST مدل 2018

بررسی شورولت تاهو RST مدل 2018


درپایان اگر به دنبال یک نسخه پرقدرت پرفورمنس-بالا از شورولت تاهو می گردید تا در مقابل خودروی دوستان خود که از نوع جیپ گرند چروکی Trackhawk یا مرسدس AMG GLS63 است خودی نشان دهید، RST نه تنها گزینه مطلوب شما نیست. بلکه حتی نزدیکش هم نخواهد بود. برای چنین اهدافی بهتر است به سراغ کمپانی های تیونینگ خودرو نظیر هنسی و کالاوی بروید تا یک نسخه ی پرقدرت تاهو مجهز به پیشرانه سوپرشارژ و توربوشارژ را به شما تحویل بدهند. با این حال تاهو RST به راحتی می تواند جوابگوی نیازهای متعارف شما از یک خودروی شاسی بلند بزرگ پیکر باشد.

منبع: caranddriver