شکایت از خودروسازان اروپایی راحت تر شد!

  1. ۹ ماه،۱ هفته قبل
شکایت از خودروسازان اروپایی راحت‌تر شد!
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

اتحادیه اروپا در حال برنامه ریزی برای اعمال تغییراتی است که در آن قدرت زیادتری برای شکایت از خودروسازان خواهند داشت.

این برنامه پس از رسوایی دیزل گیت فولکس واگن تدارک دیده شده است. پس از آنکه مشخص شد فولکس واگن برای کمتر نشان دادن میزان آلایندگی محصولات خود دست به تقلب زده چند هزار مصرف کننده از این خودروساز شکایت کردند.

این تغییرات به مشتریان قدرت زیادتری به منظور شکایت گروهی می دهد و البته مجازات زیادتری هم برای قانون شکنان در بر دارد. مسئول کمیسیون قضایی اروپا می گوید:

European car sales analysis Full Year 2015

سرانجام مصرف کنندگان اختیار عمل زیادتری برای تنبیه متقلبان در اختیار دارند. هزینه تقلب دیگر ارزان نخواهد بود.

اتحادیه اروپا می گوید پس از اینکه رسوایی دیزل گیت فولکس افشا شد فاقد ابزارهای لازم برای ارائه روش های جبران خسارت مناسب به مشتریان تحت تأثیر این قضیه بود. تنها دو برنامه حفظ حقوق مشتری در کل اروپا باعث پرداخت جریمه شد که کل آن به حدود ۶.۷ میلیون دلار می رسد. مسئول قضایی این اتحادیه می گوید:

این میزان جریمه با مبلغ پرداختی فولکس واگن در آمریکا قابل مقایسه نیست.

حرکت جدید اتحادیه اروپا با استقبال سازمان مصرف کنندگان اروپا BEUC مواجه شده است. این سازمان می گوید تغییرات جدید خواسته ای بلندمدت بوده اما هنوز قاضی ها و مقامات بلندپایه را درباره طولانی بودن فرایند تصویب آن آگاه ساخته است.

البته گروه های تجاری می گویند تغییرات جدید اتحادیه اروپا می تواند شکایات بسیار زیاد مشتریان را در پی داشته باشد و اتحادیه اروپا قبلاً هم دارای برخی از بهترین سیاست های حمایت از مصرف کنندگان بوده است. هرچند مسئول قضایی اتحادیه اروپا تأکید می کند قوانین جدید باعث ثبت شکایات سودجویانه نخواهد شد.

شکایت از خودروسازان اروپایی راحت تر شد!

قوانین جدید یاد شده تنها مخصوص صنعت خودرو نخواهند بود بلکه گشاینده راهی جدید برای شکایت از کمپانی هایی همچون فیس بوک و گوگل نیز بوده و اتحادیه اروپا به دنبال گسترش قوانین جدید خود برای حفظ حقوق مصرف کنندگان در سرویس های آنلاین رایگان هم می باشد.

مارتین وینترکورن، مدیرعامل سابق گروه فولکس واگن