معرفی غیرقابل اعتمادترین شاسی بلندها و پیکاپ های بازار

  1. ۹ ماه قبل
معرفی غیرقابل‌اعتمادترین شاسی‌بلندها و پیکاپ‌های بازار
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

همواره در مطالعات و نظرسنجی های انجام شده توسط جی دی پاور و کانسومر ریپورتز لیستی از مطمئن ترین و غیرقابل اعتمادترین خودروها منتشر می شود. جی دی پاور پس از نظرسنجی از حدود ۳۵ هزار مالک اولیه خودروهای سه ساله لیست خود را منتشر کرده و البته نتایج به دست آمده توسط کانسومر ریپورتز نیز چنین نتایجی را تأیید می کنند.

تمرکز ما در این نوشتار روی تراک ها مخصوصاً شاسی بلندهای شکل گرفته بر پایه پیکاپ ها، کراس اوورهای شهری و پیکاپ ها می باشد؛ اما درباره دیگر کلاس ها، ما با شناسایی خودروهایی که پایین ترین نمره را در بخش دوام قوای محرکه مطالعه جی دی پاور به دست آورده اند تحقیق خود را آغاز کرده و سپس آن ها را از لیست تراک ها و شاسی بلندها فیلتر کرده ایم.

ذکر این نکته مهم است که ما از بین دو منبع موردمطالعه هیچ مینی ون غیرقابل اعتمادی پیدا نکرده ایم هرچند داج گرند کاروان که به زودی بازنشسته می شود نزدیک ترین خودرو به امتیاز قوای محرکه زیر متوسط جی دی پاور بوده اما از طرف دیگر در رتبه بندی کانسومر ریپورتز امتیاز کلی سه از پنج را کسب کرده است. ما به همین دلیل در لیست خود پیکاپ لایت دیوتی را نیز پیدا نکرده ایم. اگرچه شورولت سیلورادو امتیاز زیر متوسط از جی دی پاور را به خاطر دوام قوای محرکه خود کسب کرده اما در کانسومر ریپورتز امتیاز کلی دو از پنج را به دست آورده و از نظر فنی مهم امتیاز خوبی را نشان داده است.

  • رم ۲۵۰۰/۳۵۰۰

پیکاپ های هِوی دیوتی رم ۲۵۰۰ و ۳۵۰۰ از نظر میزان دوام قوای محرکه پایین ترین امتیاز را از طرف جی دی پاور دریافت کرده اند و پایین تر از تمامی محصولات شورولت، جی ام سی و فورد قرار دارند. مدل سه و نیم تنی ۲۵۰۰ و یک تنی ۳۵۰۰ امتیازهای بسیار کمی را در مطالعه کانسومر ریپورتز به دست آورده اند. این مجله معتبر به مشکلات احتمالی سیستم تعلیق و سوخت پیکاپ های رم اشاره کرده است.

معرفی غیرقابل اعتمادترین شاسی بلندها و پیکاپ های بازار

  • لندروور رنجروور اسپورت

شاسی بلند لوکس و گران قیمت رنجروور اسپورت عملکرد خوبی داشته اما از نمره پایین جی دی پاور به قابلیت اطمینان قوای محرکه خود رنج می کشد. کانسومر ریپورتز نیز نظر مشابهی داشته و به این خودرو امتیاز یک از پنج را در بحث قابلیت اطمینان دیده شده و تخمینی داده است. این خودرو جزو ۱۰ خودروی بد سال ۲۰۱۷ کانسومر ریپورتز نیز بوده است.

معرفی غیرقابل اعتمادترین شاسی بلندها و پیکاپ های بازار

  • اینفینیتی QX۶۰

شاسی بلند لوکس و میدسایز اینفینیتی QX۶۰ امتیاز مشابهی با خودروی رتبه بالاتر یعنی نیسان پث فایندر داشته و در قابلیت اطمینان قوای محرکه، بدنه و کابین امتیاز پایین تر از متوسط را کسب کرده است. در بحث تجهیزات نیز امتیاز متوسط به این خودرو تعلق گرفته است. کانسومر ریپورتز نیز کمترین امتیاز را برای قابلیت اطمینان مشاهده شده اعطا کرده و گیربکس و سیستم محرکه این خودرو مشکلاتی را داشته است. انتظار می رود مدل فعلی این خودرو کمی بهتر عمل کند.

معرفی غیرقابل اعتمادترین شاسی بلندها و پیکاپ های بازار

  • نیسان پث فایندر

کراس اوور میان سایز نیسان پث فایندر امتیاز پایین تر از متوسط جی دی پاور برای قابلیت اطمینان قوای محرکه، بدنه و کابین دریافت کرده اما در بخش تجهیزات جانبی عملکرد خوبی داشته است. کانسومر ریپورتز نیز در بحث قابلیت اطمینان مشاهده شده امتیاز یک از پنج را به پث فایندر داده و به مشکلات مهم در گیربکس و قوای محرکه اشاره داشته است.

معرفی غیرقابل اعتمادترین شاسی بلندها و پیکاپ های بازار

  • جیپ گرند چروکی

جی دی پاور در بخش های اطمینان قوای محرکه و همچنین دوام تجهیزات جانبی امتیاز پایینی را به جیپ گرند چروکی داده است اما دوام بدنه و کابین شاسی بلند نمادین جیپ خوب بوده است. کانسومر ریپورتز نیز پایین ترین امتیاز قابلیت اطمینان خود را به این شاسی بلند داده است.

معرفی غیرقابل اعتمادترین شاسی بلندها و پیکاپ های بازار

  • جیپ چروکی

کراس اوور جمع وجور و شیک جیپ یعنی چروکی امتیاز پایینی در بخش های قوای محرکه و تجهیزات جانبی دریافت کرده و البته نمره بدنه و کابین آن نیز متوسط بوده است. کانسومر ریپورتز مدل سال ۲۰۱۴ چروکی را دارای پایین ترین میزان اطمینان دانسته اما مدل سال ۲۰۱۷ توانسته دو امتیاز کسب کند. بزرگ ترین نگرانی های این خودرو به مشکلات گیربکس و قوای محرکه مربوط می شود.

معرفی غیرقابل اعتمادترین شاسی بلندها و پیکاپ های بازار

  • شورولت سابربن/جی ام سی یوکان XL

شاسی بلند بسیار بزرگ شورولت سابربن پایین ترین امتیازها را از جی دی پاور به دست آورده اما یوکان XL در این بخش رتبه بندی نشده است. کانسومر ریپورتز نیز می گوید هر دو خودرو تنها یک امتیاز از پنج امتیاز ممکن برای قابلیت اطمینان پیش بینی شده را به دست آورده اند.

معرفی غیرقابل اعتمادترین شاسی بلندها و پیکاپ های بازار

منبع: motor۱