نسخه اسپورت هیوندای کنا N در راه است؟!

  1. ۸ ماه،۱ هفته قبل
نسخه اسپورت هیوندای کنا N در راه است؟!
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

بخش پرفورمنس هیوندای N به شدت در حال کار برای گسترش سبد محصولات خود بوده و شاید جدیدترین عضو این خانواده کنا N باشد و عنوان اولین کراس اوور اسپورت تاریخ هیوندای را نیز به خود اختصاص دهد. در واقع پروتوتایپ چنین خودرویی علیرغم اینکه چراغ سبز تولید را دریافت نکرده قبلاً در حال توسعه بوده است.

اطلاعات مربوط به این موضوع در مصاحبه اخیر آلبرت بیرمن با اتو اکسپرس به بیرون درز پیدا کرده است. همان گونه که می دانید بیرمن مدیر بخش N هیوندای می باشد. او تأیید کرده مهندسان شرکت قبلاً روی نسخه پیش تولیدی این خودرو کار کرده اند.

بیرمن به اتو اکسپرس گفته است:

من به مهندسان شرکت گفتم فعلاً نمونه پروتوتایپ را تا ببینیم بعداً چه پیش می آید. این خودرو قوای محرکه i۳۰ N را باید داشته باشد. البته ما می توانیم کنا N را با تنظیمات متفاوت سیستم تعلیق و فرمان تولید کنیم هرچند برخی قطعات مشترک را نیز می توان به کار گرفت زیرا کنا همانند i۳۰ N دیفرانسیل جلوست؛ اما قبلاً می دانستیم که کنا حتماً باید پیشرانه و گیربکس i۳۰ N را داشته باشد.

بیرمن اشاره های زیادی به قوای محرکه کنا N داشته و ظاهراً که قلب آهنین این کراس اوور با i۳۰ N مشترک خواهد بود. زیر کاپوت این هاچبک اسپورت کره ای پیشرانه ۴ سیلندر ۲ لیتری با قدرت ۲۷۵ اسب بخار و گشتاور ۳۵۲ نیوتون متر قرار دارد. این پیشرانه به یک گیربکس ۶ سرعته دستی متصل است اما به زودی گیربکس دوکلاچه اتوماتیک نیز عرضه خواهد شد.

نسخه اسپورت هیوندای کنا N در راه است؟!

اگر کنا N چراغ سبز تولید دریافت کند احتمالاً قدرت کمتری در حدود ۲۵۰ اسب بخار خواهد داشت. بدین ترتیب کنای اسپورت قدرت بسیار زیادتری نسبت به پیشرانه ۱۷۵ اسب بخاری استاندارد کنونی خواهد داشت.

نسخه اسپورت هیوندای کنا N در راه است؟!

هیوندای N پیش از تصمیم نهایی برای آینده کنا دومین و سومین محصول خود یعنی ولوستر N و i۳۰ N فست بک را عرضه خواهد کرد. این کوپه اسپورت تنها در بازارهای آمریکایی و کره جنوبی عرضه خواهد شد.

نسخه اسپورت هیوندای کنا N در راه است؟!