دانگ فنگ iX۵، مدعی جدید بخش کراس اوورهای کوپه!

  1. ۷ ماه،۱ هفته قبل
دانگ‌فنگ iX5، مدعی جدید بخش کراس‌اوورهای کوپه!
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

این روزها بخش کراس اوورهای کوپه داغ تر از همیشه شده است زیرا از یک سو آئودی با مدل Q۸ به تازگی به این بخش وارد شده و از سوی دیگر تولید پورشه کاین کوپه نیز رسماً تأیید شده است؛ اما کراس اوورهای کوپه فقط در لوکس سازان آلمانی خلاصه نمی شوند زیرا خودروسازان چینی که همواره جسارت امتحان ایده های نو را داشته اند نیز قصد دارند به این بخش وارد شوند؛ بنابراین جدیدترین مدعی بخش کراس اوورهای کوپه این بار نه از آلمان که از چین سر برآورده است. این خودرو دانگ فنگ Fengguang iX۵ نام دارد که چندی پیش برای اولین بار در نمایشگاه پکن ۲۰۱۸ رونمایی شد.

زیربرند Fengguang دانگ فنگ مخصوص ساخت کراس اوورها و ام پی وی ها است و حالا مدل جدید iX۵ پرچم دار این زیربرند محسوب می شود. طراحی بیرونی این خودرو به طور کامل از طراحی های جعبه ای شکل ام پی وی های Fengguang فاصله گرفته و استایلی کاملاً مدرن و پویا را به نمایش گذاشته است که کپی کاری فاحشی هم در آن دیده نمی شود. از ویژگی های ظاهری قابل توجهٔ iX۵ می توان به جلوپنجرهٔ عریض با خطوط کرومی، چراغ های متصل به هم عقب، سر اگزوزهای یکپارچه درون دیفیوزر و اسپویلر روی سقف اشاره کرد که به طورکلی نمای زیبا، هماهنگ و قابل تحسینی را به خودرو بخشیده اند.

دانگ فنگ iX5، مدعی جدید بخش کراس اوورهای کوپه!

کابین iX۵ نیز به همان اندازهٔ بیرون خوب بوده و از ویژگی های قابل توجهی چون یک صفحه نمایش لمسی بزرگ، صفحه آمپر دیجیتالی و غربیلک فرمان D شکل برخوردار است. این در حالی است که این کراس اوور کوپهٔ چینی از تکنولوژی های زیادی هم بهره مند است که ازجملهٔ آن ها می توان به مجموعهٔ هوش مصنوعی مبتنی بر سیستم عامل بایدو اشاره کرد که در اصل برای خودروهای خودران توسعه پیدا کرده است؛ اما این سیستم در iX۵ زیادتر به عنوان یک سیستم اطلاعاتی-سرگرمی، ایمنی، ناوبری و امنیتی عمل می کند.

دانگ فنگ iX5، مدعی جدید بخش کراس اوورهای کوپه!

به گفتهٔ دانگ فنگ، قابلیت های این سیستم شامل کنترل صوتی برای درها، پنجره ها و سانروف، تشخیص چهره برای ورود به خودرو و روشن کردن آن، کنترل از راه دور با استفاده از اپلیکیشن تلفن همراه، هشدار تغییر خط و هشدار برخورد جلو می شود که برای خودرویی چینی با قیمتی در حدود ۱۵ هزار دلار ویژگی های بسیار چشمگیری است. دانگ فنگ همچنین برای iX۵ دو پیشرانهٔ مختلف را در نظر گرفته است که شامل یک نمونهٔ ۱.۵ لیتری توربو با ۱۵۰ اسب بخار قدرت و ۲۲۰ نیوتن متر گشتاور و یک واحد ۱.۸ لیتری تنفس طبیعی با ۱۴۰ اسب بخار قدرت و ۱۸۷ نیوتن متر گشتاور می شود. انتقال نیروی این موتورها هم توسط دو گیربکس مختلف پنج سرعتهٔ دستی یا CVT صورت می گیرد.

دانگ فنگ iX5، مدعی جدید بخش کراس اوورهای کوپه!

به طورکلی، دانگ فنگ Fengguang ix۵ خودرویی بسیار خوب با پیشرانه های مناسب و تکنولوژی های هیجان انگیز است درحالی که قیمت آن از حدود تنها ۱۰۰ هزار یوآن معادل ۱۵,۶۴۰ دلار آغاز می گردد؛ بنابراین iX۵ کراس اوور شگفت انگیزی به شمار می رود. البته خبر بد برای خریداران اینکه این خودرو در چهارماههٔ پایانی امسال به بازار عرضه خواهد شد. البته Fengguang ix۵ در بازار تنها نیست چراکه دیگر خودروسازان چینی مانند چانگان و بورگوارد هم کراس اوورهای کوپه ای را توسعه داده اند و حتی شرکتی بنام هوانسو، کپی لامبورگینی اوروس را معرفی نموده است؛ بنابراین عرضهٔ این خودروها، بازار خودروی چین را بسیار جذاب و رقابتی خواهد کرد.

دانگ فنگ iX5، مدعی جدید بخش کراس اوورهای کوپه!