فورد اکسپلورر ۲۰۲۰، اولین شاسی بلند هیبریدی پلیس

  1. ۷ ماه،۱ هفته قبل
فورد اکسپلورر 2020، اولین شاسی‌بلند هیبریدی پلیس
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

فورد آمریکا امروز از نسل جدید خودروی شاسی بلند پلیس خود که بر پایه نسل بعدی اکسپلورر ۲۰۲۰ ساخته می شود رونمایی کرد. فورد این خودرو را پلیس ره گیر ۲۰۲۰ می نامد اما اگر چراغ های گردان را نادیده بگیرید خواهید فهمید اکسپلورر جدید از پلتفرم جدیدی استفاده می کند.

انتظار می رود این شاسی بلند سال آینده به عنوان مدل سال ۲۰۲۰ عرضه شود و دارای طراحی طولی پیشرانه باشد. نیروی این پیشرانه به صورت استاندارد به چرخ های عقب فرستاده خواهد شد اما سیستم چهار چرخ محرک نیز در دسترس خواهد بود. قوای محرکه احتمالی اکسپلورر جدید شامل ۴ سیلندر ۲.۳ لیتری توربو، ۶ سیلندر ۲.۷ لیتری توئین توربو و ۶ سیلندر ۳.۵ لیتری توئین توربو با قدرت حدود ۴۰۰ اسب بخار در نسخه پرفورمنس ST خواهد بود.

نسخه پلیس این خودرو تلاش دارد پرفورمنس بهتر و مصرف سوخت کمتری داشته باشد و این امر به لطف قوای محرکه هیبریدی میسر خواهد شد.

فورد اکسپلورر 2020، اولین شاسی بلند هیبریدی پلیس

شاسی بلند هیبریدی و پلیس فورد در واقع اولین خودرو از این نوع بوده و فورد ادعا می کند هر دستگاه از اکسپلورر جدید در هر سال صرفه جویی ۳۲۰۰ دلاری در مقایسه با نسخه معمولی خواهد داشت.

فورد اکسپلورر 2020، اولین شاسی بلند هیبریدی پلیس

شاسی بلند هیبریدی و پلیس فورد شتاب گیری بهتر و سقف سرعت بالاتری خواهد داشت. مجموعه باتری لیتیوم-یون این خودرو می تواند سیستم هایی همچون چراغ ها، کامپیوترها، رادیوها و دیگر تجهیزات را مدد کند.

فورد می گوید قوی محرکه هیبریدی اکسپلورر پلیس به طور ویژه برای مأموریت های پلیسی بهینه شده و در مواقع نیاز می تواند حداکثر پرفورمنس را ارائه کند.

این خودرو به صورت استاندارد با دو سال استفاده از سرویس های تلماتیک فورد عرضه می شود. استفان تایلر مدیر بازاریابی برند پلیس فورد می گوید:

فورد اکسپلورر 2020، اولین شاسی بلند هیبریدی پلیس

ما با سیستم های تلماتیک خود به افسران پلیس کمک می کنیم تا داده های خودروها را رمزگشایی کرده و روش های مؤثری برای مدیریت ناوگان خود داشته باشند.

سیستم هشدار محیطی جدید که به صورت سفارشی عرضه می شود می تواند حدود ۲۷۰ درجه از حرکات بیرونی خودرو را بررسی کرده و رفتارهای خطرناک احتمالی را تحلیل کند. زمانی که چنین رفتاری تشخیص داده شود خودرو صدای مخصوصی ایجاد کرده، شیشه ها را بالا داده و درب ها را قفل می کند.