بنتلی بنتایگا اسپید، جانوری کاملاً متفاوت!

  1. ۸ ماه قبل
بنتلی بنتایگا اسپید، جانوری کاملاً متفاوت!
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

از زمان معرفی در حدود ۲ سال پیش، اولین شاسی بلند بنتلی با پیشرانه ۱۲ سیلندر خود سر و صدای زیادی به پا کرده است. مشتریان پولدار می توانند بنتایگا را با پیشرانه ۸ سیلندر بنزینی و یک قلب آهنین دیزلی نیز بخرند و حتی نسخه ۶ سیلندر الکتریکی شده آن نیز در دسترس است. این خانواده در آینده پرجمعیت تر نیز می شود زیرا نسخه متفاوتی از قدبلند گران قیمت بریتانیایی نیز در راه است.


مدیر طراحی بنتلی تولید نسخه سریع تر از بنتایگا با نام اسپید را تأیید کرده است. این خبر اساساً سال 2016 به بیرون درز کرده بود اما هم اکنون می دانیم شاسی بلند پرفورمنس و لوکس بنتلی در حال توسعه بوده و از نظر طراحی تغییرات بزرگی خواهد داشت. این مدیر ارشد می گوید بنتایگا هم چنین تغییرات مورد انتظار از مدل های اسپید را به همراه خواهد داشت.

البته Stefan Sielaff به این نکته اشاره نداشته که پیشرانه ۱۲ سیلندر ۶ لیتری بای توربو قدرت زیادتری نسبت به خروجی ۶۰۰ اسب بخاری و گشتاور ۹۰۰ نیوتون متری فعلی خواهد داشت. این افزایش قدرت باعث خواهد شد شتاب بنتلی بنتایگای اسپید در مقایسه با رکورد ۴.۱ ثانیه ای فعلی بهبود یابد. همچنین افزایش اندک سقف سرعت نیز محتمل است بنابراین انتظار داریم نسخه قوی تر بنتایگا به راحتی از حداکثر سرعت ۳۰۱ کیلومتر در ساعتی نسخه استاندارد ۱۲ سیلندر عبور کند.

بنتلی بنتایگا اسپید، جانوری کاملاً متفاوت!

هنوز مشخص نیست که پرچم دار جدید بنتایگا را چه زمانی خواهیم دید اما با عرضه دو نسخه بنزینی ۸ سیلندر و پلاگین هیبریدی در سال جاری، احتمالاً نسخه اسپید حداقل تا سال آینده در دسترس نخواهد بود. دیگر محصولات بنتلی پیش از پایان دهه میلادی جاری معرفی خواهند شد. این خودروها شامل نسل بعدی کانتیننتال GTC و فلایینگ اسپور هستند. همچنین گفته شده نسل جدید مولسان اوایل سال ۲۰۲۰ معرفی می شود و شاید از پیشرانه احتراق داخلی عادی استفاده نکند.

بنتلی بنتایگا اسپید، جانوری کاملاً متفاوت!