معرفی سریع ترین خودروهای آمریکایی در پیست نوربرگ رینگ

  1. ۷ ماه،۲ هفته قبل
معرفی سریع‌ترین خودروهای آمریکایی در پیست نوربرگ‌رینگ
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

ثبت زمان در پیست نوربرگ رینگ یک معیار در بین خودروسازان محسوب می شود و به همین دلیل بسیاری از خودروسازان دنیا سعی می کنند با ثبت زمان های بهتری در این پیست، برتری خود و محصولاتشان را نشان دهند. در جهنم سبز خودروهای آمریکایی زیادی هم اقدام به تایم زنی کرده اند تا ثابت کنند که می توانند در یکی از سخت ترین پیست های دنیا، با رقبای اروپایی رقابت کنند. حال قصد داریم در این مطلب سریع ترین خودروهای تولیدی آمریکایی در پیست نوربرگ رینگ را معرفی کنیم؛ اما در این رابط این سؤال پیش می آید که چرا در بین سریع ترین خودروهای نوربرگ رینگ، محصولات فورد دیده نمی شوند؟ این موضوع لزوماً به معنای کم سرعت بودن ساخته های فورد نیست زیرا مقامات فورد معتقدند که تایم زنی در نوربرگ رینگ چیز مهمی نیست. به همین دلیل حتی اگر این شرکت محصولات خود را در جهنم سبز آزمایش کند، تمایلی به اعلام زمان آن ها ندارد؛ بنابراین درحالی که به صورت غیررسمی زمان هایی از محصولات فورد در نوربرگ رینگ اعلام شده که حتی می توان آن ها را در لیست زیر قرار داد ولی متأسفانه هیچ کدام از این زمان ها را نمی توان رسماً تأیید کرد و به همین دلیل جایی در لیست رسمی رکورد خودروها در نوربرگ رینگ ندارند. درهرحال در حال حاضر دوج وایپر رسماً سریع ترین خودروی آمریکایی تولیدی در نوربرگ رینگ محسوب می شود اما رقابت سختی برای این عنوان جریان دارد چراکه قطعاً نسل جدید شورلت کوروت ZR۱ رقیب خطرناکی برای وایپر بوده و شاید بتواند این افعی زهرآگین را در جهنم سبز مغلوب کند. با این مقدمه به سراغ معرفی سریع ترین خودروهای آمریکایی تولیدی در پیست نوربرگ رینگ می رویم. تمامی زمان هایی که در این لیست ذکر شده توسط سازندگان تأیید شده است.

۱۱- کادیلاک CTS-V مدل ۲۰۰۹

زمان: ۷ دقیقه و ۵۹ ثانیه

کادیلاک با ساخت مدل CTS-V انقلابی در بین سدان های عملکردی آمریکایی ایجاد کرد. این انقلاب را نسل اول CTS-V آغاز نمود اما مدلی که در نوربرگ رینگ زمانی زیر هشت دقیقه به ثبت رساند، نسل دوم آن بود. این ماشین با ۵۵۶ اسب بخار، جا پای کادیلاک را بخش سدان های اسپرت لوکس محکم نمود.

۱۰- شورلت کامارو ZL۱ مدل ۲۰۱۲

زمان: ۷ دقیقه و ۴۱ ثانیه

معرفی سریع ترین خودروهای آمریکایی در پیست نوربرگ رینگ

در این لیست تعداد زیادی از محصولات جنرال موتورز و خصوصاً شورلت را مشاهده خواهید کرد. یکی از این خودروها، کامارو ZL۱ مدل ۲۰۱۲ است. این ماسل کار به یک پیشرانهٔ ۶.۲ لیتری V۸ سوپرشارژ با ۵۸۰ اسب بخار قدرت مجهز است که قدرت کافی برای حرکت سریع این کامارو ۱۸۷۰ کیلوگرمی در نوربرگ رینگ را فراهم کرده است.

۹- شورلت کامارو Z۲۸ مدل ۲۰۱۴

زمان: ۷ دقیقه و ۳۷ ثانیه

معرفی سریع ترین خودروهای آمریکایی در پیست نوربرگ رینگ

جنرال موتورز در هنگام ساخت کامارو Z۲۸ مدل ۲۰۱۴ تمام تلاش خود را کرد تا تواناترین کاماروی تاریخ را تولید کند. بدین منظور این ماشین به موتور ۷ لیتری V۸ با ۵۰۰ اسب بخار قدرت، ترمزهای کربنی و شاسی کاملاً بازتولید شده مجهز شده بود که تجربه ای باورنکردنی را در پیست ارائه می کرد.

۸- شورلت کامارو ZL۱ مدل ۲۰۱۷

زمان: ۷ دقیقه و ۲۹ ثانیه

معرفی سریع ترین خودروهای آمریکایی در پیست نوربرگ رینگ

در جایگاه هفتم این لیست بازهم شورلت کامارو ZL۱ قرار دارد ولی این نسل جدید ZL۱ است که رکورد خود در نوربرگ رینگ را نسبت به نسل قبلی ۱۲ ثانیه ارتقاء داده است. این هیولا که از یک نیروگاه ۶.۲ لیتری V۸ سوپرشارژ با ۶۵۰ اسب بخار قدرت استفاده می کند، در جهنم سبز از مرسدس SLS AMG و آئودی R۸ V۱۰ سریع تر بوده و با پورشه کاررا GT برابری می کند.

۷- شورلت کوروت ZR۱ مدل ۲۰۰۹

زمان: ۷ دقیقه و ۲۶ ثانیه

معرفی سریع ترین خودروهای آمریکایی در پیست نوربرگ رینگ

در سال ۲۰۰۹ شورلت برای اولین بار مدل قدرتمندی از کوروت را با نام ZR۱ معرفی کرد. این سوپراسپرت قلدر آمریکایی به یک موتور ۶.۲ لیتری V۸ سوپرشارژ مجهز شده بود که ۶۴۰ اسب بخار قدرت و ۸۲۰ نیوتن متر گشتاور داشت. این نیروی عظیم، کوروت ZR۱ را قادر ساخت تا در نوربرگ رینگ زمان قابل توجهی را به ثبت برساند.

۶- شورلت کوروت Z۰۶ مدل ۲۰۱۱

زمان: ۷ دقیقه و ۲۲ ثانیه

معرفی سریع ترین خودروهای آمریکایی در پیست نوربرگ رینگ

نسل قبلی کوروت Z۰۶ از یک موتور ۷ لیتری V۸ تنفس طبیعی استفاده می کرد که ۵۰۵ اسب خار قدرت داشت؛ اما این مدل باوجوداینکه بیش از ۱۰۰ اسب بخار قدرت کمتری از ZR۱ داشت، توانست چهار ثانیه سریع تر از برادر سوپرشارژر دار خود، یک دور پیست نوربرگ رینگ را طی کند. همچنین هرچند کوروت Z۰۶ در نوربرگ رینگ کُندتر از دوج وایپر بود اما برای رانندگی روزمره خودروی راحت تری بود و به همین دلیل همواره فروش زیادتری نسبت به افعی دوج داشت.

۵- شورلت کوروت ZR۱ مدل ۲۰۱۲

زمان: ۷ دقیقه و ۱۹ ثانیه

معرفی سریع ترین خودروهای آمریکایی در پیست نوربرگ رینگ

پس از حدود سه سال، کوروت ZR۱ بار دیگر برای ثبت زمانی بهتر به نوربرگ رینگ بازگشت و توانست رکورد خود را هفت ثانیه بهبود بخشد. به همین دلیل بسیاری این ماشین را اولین کوروتی می دانند که توانست نهایتاً در جهنم سبز جایگاه مناسبی را در بین سوپراسپرت های برتر جهان به خود اختصاص دهد.

۴- شورلت کامارو ZL۱ ۱LE

زمان: ۷ دقیقه و ۱۶ ثانیه

معرفی سریع ترین خودروهای آمریکایی در پیست نوربرگ رینگ

این زمان نشان می دهد که پکیج ۱LE چه تأثیری روی کامارو دارد چراکه بین زمان کامارو ZL۱ ۱LE و ZL۱ استاندارد در نوربرگ رینگ تفاوتی ۱۳ ثانیه ای وجود دارد. همچنین به لطف این پکیج، ZL۱ به خودروی سریع تری از فراری ۴۸۸ و پورشه ۹۱۱ GT۳ تبدیل شده است. البته وجود ۶۵۰ اسب بخار قدرت در سینهٔ این ماشین مطمئناً تأثیر زیادی در ثبت این زمان فوق العاده داشته است.

۳- شورلت کوروت Z۰۶ مدل ۲۰۱۵

زمان: ۷ دقیقه و ۱۳ ثانیه

معرفی سریع ترین خودروهای آمریکایی در پیست نوربرگ رینگ

هم اکنون نسخهٔ Z۰۶ نسل کنونی کوروت یا همان C۷، سریع ترین کوروت در نوربرگ رینگ محسوب می شود. کوروت Z۰۶ کنونی از یک موتور ۶.۲ لیتری V۸ سوپرشارژ استفاده می کند که ۶۵۰ اسب بخار قدرت دارد. این یعنی کوروت Z۰۶ کنونی ۱۰ اسب بخار قدرت زیادتری از نسل قبلی کوروت ZR۱ دارد. بااین حال مطمئناً هنگامی که کوروت C۷ ZR۱ در آینده به طور رسمی اقدام به تایم زنی در نوربرگ رینگ کند، عنوان سریع ترین کوروت را از Z۰۶ خواهد گرفت.

۲- دوج وایپر ACR مدل ۲۰۱۰

زمان: ۷ دقیقه و ۱۲ ثانیه

معرفی سریع ترین خودروهای آمریکایی در پیست نوربرگ رینگ

قبل از آنکه دوج با نسل کنونی وایپر ACR عنوان سریع ترین خودروی آمریکایی نوربرگ رینگ را کسب کند، این آزمایش را با نسل قبلی وایپر ACR مدل ۲۰۰۹ انجام داده بود. در آن زمان مهندسان دوج سعی کردند مجموعه ای از تنظیمات را روی وایپر ACR اعمال کنند تا عملکرد آن در پیست بهتر شود که نتیجهٔ این اقدامات، ثبت زمان قابل احترام ۷ دقیقه و ۱۲ ثانیه بود.

۱- دوج وایپر ACR مدل ۲۰۱۷

زمان: ۷ دقیقه و ۱ ثانیه

معرفی سریع ترین خودروهای آمریکایی در پیست نوربرگ رینگ

و نهایتاً به سریع ترین خودروی آمریکایی تولیدی در پیست نوربرگ رینگ رسیدیم. همان طور که گفته شد این عنوان هم اکنون در اختیار دوج وایپر ACR مدل ۲۰۱۷ است. حدود شش سال بعد از ثبت رکورد با وایپر ACR مدل ۲۰۱۰ در نوربرگ رینگ، دوج بار دیگر، این بار با نسل جدید وایپر ACR به جهنم سبز رفت و رکورد فوق العادهٔ ۷ دقیقه و ۱ ثانیه را به ثبت رساند. این زمان هنوز هم در بین ۱۰ رکورد برتر نوربرگ رینگ قرار داشته و از خودروهایی چون نیسان GT-R نیسمو، مرسدس-آام گ GT R و لکسس LFA سریع تر است؛ بنابراین وایپر ACR با نیروگاه عظیم ۶۵۰ اسب بخاری ۸.۴ لیتری V۱۰ خود، فعلاً قهرمان آمریکایی ها در جهنم سبز محسوب می شود.

منبع: Motor۱