رقیب پورشه کیمن از آستین مرسدس-ای ام جی بیرون می زند!

  1. ۷ ماه،۲ هفته قبل
رقیب پورشه کیمن از آستین مرسدس-ای‌ام‌جی بیرون می‌زند!
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

زمانی که اطلاعات جدیدی از یک خودروی مرموز و مبهم منتشر می شود غالباً درباره خبرهای مربوط به آن غلو زیادی صورت می گیرد. جزئیات مربوط به محصولات آتی خودروسازان را همیشه نمی توان تأیید کرد زیرا کمپانی ها نمی خواهند رقبا اطلاعات چندانی از محصولات آن ها داشته باشند؛ بنابراین خودروسازان تلاش می کنند تا همه چیز را در هاله ای از ابهام نگه دارند.

البته این امر مانع از سخن گفتن مهندسان کمپانی ها با اصحاب رسانه می شود. به نظر می رسد برخی منابع ناشناس اتوکار جزئیاتی از محصول جدید مرسدس-AMG را که می تواند رقیب پورشه ۷۱۸ کیمن و ۷۱۸ باکستر باشد را افشا کرده اند.

Mercedes-Benz SLC


بنا به گفته این نشریه، مهندسان مرسدس قبلاً محصول جدید ای ام جی را که به مدیران مرسدس بنز نشان داده اند. از این خودرو به عنوان جانشین SLC یاد شده و دارای طراحی پیشرانه وسط است که در آن از هایپرکار پروجکت وان الهام گرفته شده است.

مرسدس-ای ام جی پروجکت وان


یکی از منابع یاد شده در مصاحبه با اتوکار گفته است:
پروجکت وان آغاز کننده عصر جدید مرسدس-ای ام جی نه تنها از نظر قوای محرکه الکتریکی شده بلکه از نظر جایگذاری پیشرانه پشت کابین بوده است. هنوز مشخص نیست که این خودرو چگونه محصولات آینده را تحت تأثیر قرار خواهد داد اما طراحی پیشرانه وسط و نزدیک به عقب دیگر یک میوه ممنوعه نیست.

برنامه هایی برای عرضه رقیب کیمن در دو فرم بدنه کوپه و رودستر وجود داشته و این خودرو پیشرانه ای با دو خروجی خواهد داشت. این خودروی جدید قدرت مشابهی با هاچبک های جدید A۳۵ و A۴۵ خواهد داشت. گفته می شود این هاچبک ها به ترتیب قدرت حدود ۳۰۰ و ۴۰۰ اسب بخار خواهند داشت. طبیعتاً مدل های متمرکز روی پیست نیز بعدها معرفی خواهد شد.

برخی شایعات هم گفته اند که محصول جدید ای ام جی دارای برخی عناصر مشترک با هشتمین نسل SL خواهد بود. به این ترتیب محصول جدید این خودروساز دارای طراحی پیشرانه وسط متمایل به جلو خواهد بود که از نظر هزینه های تولید توجیه پذیر است. طراحی یک پلتفرم جدید پیشرانه وسط متمایل به عقب سرمایه زیادی را طلب می کند.

رقیب پورشه کیمن از آستین مرسدس-ای ام جی بیرون می زند!

این خودروی جدید هنوز در فازهای اولیه توسعه است. تا زمان تولید نهایی تغییرات زیادی ممکن است رخ دهد. اگر خودروی اسپورت جدید AMG چراغ سبز تولید را دریافت کند پنجمین محصول این بازوی پرفورمنس خواهد بود. این خودرو می تواند به مدل های SLS، GT چهار درب کوپه، GT و پروجکت وان ملحق شود.