متهم شدن مزدا به تقلب در تست های آلایندگی و مصرف سوخت

  1. ۷ ماه،۲ هفته قبل
متهم شدن مزدا به تقلب در تست‌های آلایندگی و مصرف سوخت
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

به نظر می رسد یک خودروساز ژاپنی دیگر هم به خاطر دست کاری نتایج تست های آلایندگی و مصرف سوخت در این کشور متهم شده است. بنا نشریه ژاپنی نیکی، مزدا هم اکنون مظنون به انجام نادرست تست های آلایندگی و مصرف سوخت می باشد.

بنا این نشریه، تست های مشکوکی روی تعدادی از خودروها در فرایند تأیید کیفیت صورت گرفته است. مزدا گزارشی از اقدامات خود را به وزارت زمین، زیرساخت و حمل ونقل ژاپن فرستاده است. دولت این کشور یافته های خود را چند روز دیگر به اطلاع عموم خواهد رساند. همچنین سوزوکی نیز به تقلب در تست های آلایندگی متهم شده است.

در طی چند سال گذشته صنعت خودروی ژاپن با خبرهایی درباره دست کاری در نتایج تست های آلایندگی و مصرف سوخت روبرو بوده و اولین خودروسازانی که با این اتهام روبرو شده اند میتسوبیشی و سوزوکی هستند. پس از آن بود که خود خودروسازان اقدام به بررسی استانداردهای مصرف سوخت و آلایندگی وضع شده توسط دولت نمودند. مزدا در خلال بررسی های داخلی خود متوجه دست کاری نتایج به دست آمده شد.

متهم شدن مزدا به تقلب در تست های آلایندگی و مصرف سوخت

همین بازرسی های داخلی بود که باعث شد نیسان و سوبارو نیز داده های اشتباه به دست آمده از تست های آلایندگی و مصرف سوخت را کشف کنند. سوبارو در ماه ژوئن مجبور شد که خبرهای پیشین درباره تعداد خودروهای تحت تأثیر این ماجرا را تصحیح نماید و رقم جدید اعلام شده تقریباً دو برابر ارقام پیشین بود. این امر باعث شد مدیرعامل سوبارو زودتر از موعد مقرر بازنشسته شود.

ماه پیش هم نیسان به تقلب در تست های خود اعتراف کرده بود. هر دو شرکت از بازرسی های نادرست برای بررسی های نهایی خودروها استفاده کرده اند. روند اشتباه بررسی های شرکت نیسان شاید بیش از ۳۰ سال است که ادامه داشته است.

از زمان لو رفتن قضیه دیزل گیت فولکس واگن، دولت ها سخت گیری زیادتری روی داده های تست های آلایندگی و مصرف سوخت داشته اند. این بررسی های زیادتر باعث شده اند عرضه برخی خودروها به تعویق بیفتد و یا اینکه محصولات دیزلی برخی برندها کلاً بازنشسته شوند. اضافه شدن مزدا به لیست رو به رشد خودروسازانی که اقدام به تقلب در این زمینه می کنند کاملاً ناامیدکننده است. گفته شده حتی یاماها نیز مظنون به دست کاری تست های خود می باشد.

2014 mazda3 GT Skyactive Engine