احتمال سرمایه گذاری سنگین جیلی در لوتوس

  1. ۸ ماه،۲ هفته قبل
احتمال سرمایه‌گذاری سنگین جیلی در لوتوس
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

حدود هشت سال از زمان اعلام برنامه های لوتوس برای معرفی ۶ خودروی جدید شامل اسپریت، الیت، ایلان و اترن می گذرد. این برنامه ی برجسته هرگز به واقعیت نپیوست و دلیل اصلی آن نیز نبود سرمایه لازم بود.

از نمایشگاه پاریس سال ۲۰۱۰ تاکنون چیزهای زیادی تغییر کرده و یکی از مهم ترین آن ها تسلط جیلی چین بر بخش اعظم سهام این برند بریتانیایی می باشد. چینی ها بیش از ۱۱ میلیارد دلار را برای احیای ولوو خرج کرده اند و هم اکنون نیز به دنبال احیای کامل لوتوس می باشند.

بلومبرگ گزارش داده جیلی در حال سبک سنگین کردن سرمایه گذاری حداقل ۱.۹ میلیارد دلاری در لوتوس به منظور تبدیل این برند به نامی لوکس برای رقابت با پورشه و فراری می باشد. گفته می شود این سرمایه عظیم برای استخدام ۲۰۰ مهندس جدید، ساخت یک کارخانه و تأسیس مرکز طراحی و نوآوری نوین خرج خواهد شد.

احتمال سرمایه گذاری سنگین جیلی در لوتوس

سرمایه گذاری سنگین جیلی همچنین راه را برای توسعه محصولات جدید و بازطراحی شده باز خواهد کرد اما هنوز به جزئیات آن اشاره ای نشده است. البته جیلی گفته به احیای کاملاً لوتوس و تبدیل آن به برند لوکس جهانی کاملاً متعهد است.

احتمال سرمایه گذاری سنگین جیلی در لوتوس

مدیرعامل اسبق لوتوس آقای ژان مارک گیلز گفته این برند در حال برنامه ریزی برای عرضه دو خودروی جدید در سال ۲۰۲۰ است. این مدیر ارشد سابق در ماه های پیش گفته بود یکی از این خودروها در جایگاهی بالاتر از اوورا قرار خواهد گرفت و راندمان، آئرودینامیک، چابکی و نیروی ترمز را با توازنی خوب ارائه خواهد کرد. لوتوس همچنین گفته در حال کار روی دو کراس اوور به منظور رقابت با ب ام و X۴ و X۶ می باشد.

احتمال سرمایه گذاری سنگین جیلی در لوتوس

بلومبرگ می گوید جیلی جدای از سرمایه گذاری در لوتوس خواهان افزایش سهم خود از این کمپانی هم می باشد؛ بنابراین گفت وگوهایی با شرکت اتیکا اتوموتیو به منظور خرید سهام آن صورت گرفته است.