آماده سازی پرینت ۳ بعدی تولید انبوه توسط فولکس واگن

  1. ۴ ماه،۱ هفته قبل
آماده‌سازی پرینت 3 بعدی تولید انبوه توسط فولکس‌واگن
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

فولکس واگن در حال زمینه سازی برای استفاده از تکنولوژی پرینت سه بعدی در مقیاسی تولید انبوه می باشد. این حرکت تاکنون توسط هیچ خودروساز دیگری شروع نشده است.

اگرچه پیش از نمونه های پیش تولیدی از خودروهای ساخته شده توسط پرینت سه بعدی را دیده ایم اما فعلاً تنها برخی قطعات کوچک توسط این تکنولوژی ساخته می شوند و به همین خاطر فولکس واگن می خواهد اولین شرکتی باشد که پرینت سه بعدی را برای تولید انبوه به کار می گیرد.

کمک حال این غول خودروسازی در آماده سازی پرینت سه بعدی برای مقیاس تولید انبوه پرینتر سه بعدی جدید متال جت جدید شرکت HP است. این پرینتر جدید متخصص ساخت قطعات از فلز بوده و ۵۰ برابر پربازده تر از پرینترهای قبلی می باشد. فولکس می تواند از این پرینتر برای تولید قطعات زیادتری استفاده کند.

آماده سازی پرینت 3 بعدی تولید انبوه توسط فولکس واگن

فولکس واگن در حال همکاری با HP و GKN برای استفاده از قطعات تولید شده با پرینت سه بعدی در کوتاه ترین زمان ممکن است. در ابتدا قطعات کوچک شامل نوشته های روی درب صندوق، اهرم های تعویض دنده مخصوص و کلیدهای ویژه با نوشته های شخصی شده خواهند بود. با توسعه ی زیادتر این تکنولوژی فولکس امیدوار است اقدام به پرینت سه بعدی اولین قطعات ساختاری خودروهای تولید انبوه در دو تا سه سال آینده بکند.

آماده سازی پرینت 3 بعدی تولید انبوه توسط فولکس واگن

دکتر مارتین گودی مدیر بخش برنامه ریزی و توسعه تکنولوژی فولکس واگن می گوید:

آماده سازی پرینت 3 بعدی تولید انبوه توسط فولکس واگن

یک خودروی کامل احتمالاً به این زودی ها با پرینتر سه بعدی تولید نخواهد شد اما تولید قطعات با این تکنولوژی به طور قابل توجهی افزایش خواهد یافت.

او ادامه می دهد:

هدف ما یکپارچه سازی قطعات ساختاری پرینت شده در نسل بعدی خودروها و در سریع ترین زمان ممکن است. انتظار داریم در درازمدت تعداد و ابعاد قطعات تولید شده به بیش از ۱۰۰ هزار نمونه در سال برسد.

پرینتر سه بعدی جدید HP با استفاده از پودر و گیره و به صورت لایه لایه قطعات را تولید می کند. قطعه ی تولید شده سپس به نمونه ای متالیک تبدیل می شود.

آماده سازی پرینت 3 بعدی تولید انبوه توسط فولکس واگن