بهترین شاسی بلندهای سال ۲۰۱۸

  1. ۴ ماه،۱ هفته قبل
بهترین شاسی‌بلندهای سال 2018
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

محبوبیت و فروش اس یووی ها و کراس اوورها بشدت در حال افزایش است و به همین دلیل طی سال های اخیر تنوع این بلندقامتان افزایش پیدا کرده است. حال وب سایت Motor۱ پس از آزمایش حدود پنجاه شاسی بلند از اول امسال تاکنون، از بین آن ها ۱۰ مدل را به عنوان بهترین شاسی بلندهای سال ۲۰۱۸ انتخاب کرده است. البته اکثر خودروهای مورد آزمایش عملکرد مناسبی در بخش های مختلف مثل مصرف سوخت داشته اند اما این ۱۰ ماشین امتیازات بیشتری را کسب کرده اند. تمامی این پنجاه شاسی بلند تحت آزمایش های یکسانی قرار گرفته و در هفت آیتم مختلف به کسب امتیاز پرداخته اند. این هفت آیتم عبارت اند از:

قیمت

طراحی بیرونی

کابین و راحتی

تکنولوژی و اتصال

عملکرد و هندلینگ

ویژگی های ایمنی

هزینه های نگهداری و مصرف سوخت

اما این شاسی بلندها بر اساس اندازه یا قیمت در گروه های مجزایی قرار نگرفته اند که این یعنی تمامی کراس اوورها و اس یووی ها در یک گروه باهم به رقابت پرداخته و صرف نظر از اندازه و قیمت مورد قضاوت قرار گرفته اند. پس از انجام این آزمایش ها، این ۱۰ خودرو به عنوان بهترین شاسی بلندهای سال ۲۰۱۸ انتخاب شده اند.

۱۰- جی ام سی آکادیا

امتیاز: ۶.۰ از ۱۰

کسانی که خواهان یک کراس اوور میان سایز لوکس هستند با طیف گسترده ای از گزینه ها مواجه خواهند بود که بیشتر آن ها ساخت خودروسازان غیر آمریکایی هستند؛ اما خوشبختانه جی ام سی آکادیا یکی از بهترین کراس اوورهای لوکسی است که یک شرکت آمریکایی تولید کرده است. این خودرو در بیرون از طراحی شیکی برخوردار است درحالی که به تکنولوژی های فراوانی هم مجهز شده است. نمایشگر هشت اینچی سیستم اطلاعاتی-سرگرمی آکادیا پاسخگویی سریع، گرافیک واضح و منوهای ساده ای دارد. کارپلی اپل و اندروید اتو در آن به صورت استاندارد ارائه می شود و همچنین به اینترنت وای فای هم مجهز است.

۹- فولکس واگن اطلس

امتیاز: ۶.۵ از ۱۰

بهترین شاسی بلندهای سال 2018

فولکس واگن اطلس یکی از بهترین کراس اوورهای سه ردیفهٔ بازار است. در این خودرو تمرکز زیادی روی تکنولوژی بوده است به نحوی که به یک صفحه نمایش لمسی هشت اینچی برای ارائهٔ سیستم اطلاعاتی-سرگرمی و همین طور یک صفحه آمپر دیجیتالی ۱۲.۳ اینچی مجهز شده است. این کراس اوور آلمانی همچنین با برخورداری از پیشرفته ترین سیستم های ایمنی فعال و غیرفعال در تمامی تیپ ها، ایمنی بسیار بالایی هم دارد. اطلس به لطف پیشرانهٔ ۳.۶ لیتری V۶ با ۲۷۶ اسب بخار قدرت و ۳۶۰ نیوتن متر گشتاور، عملکرد و سواری مناسبی را به نمایش می گذارد. همچنین حداکثر گشتاور پیشرانه نیز در دور پایین ۲,۷۵۰ rpm ارائه می شود. این خودرو توانایی بکسل بیش از ۲۲۰۰ کیلوگرم را دارد و سامانهٔ چهارچرخ محرک هم برای آن قابل سفارش است. با این ویژگی ها، اطلس انتخاب بسیار مناسبی برای خانواده ها محسوب می شود.

۸- ولوو XC۴۰

امتیاز: ۶.۵ از ۱۰

بهترین شاسی بلندهای سال 2018

ولوو XC۴۰ ممکن است کوچک ترین کراس اوور در این لیست باشد (حداقل بر اساس ظرفیت سرنشین) اما خودروی توانایی است. این سوئدی کوچک از تکنولوژی های فراوانی سود می برد که ازجملهٔ آن ها می توان به نمایشگر ۹ اینچی تبلت مانند اشاره کرد که یکی از بزرگ ترین نمونه ها در این کلاس است. این خودرو همچنین مانند دیگر ساخته های ولوو از تجهیزات و سیستم های ایمنی فراوانی مانند سیستم هشدار پیش از برخورد، سیستم حفظ حرکت میان خطوط و هشدار ترافیک عقب برخوردار است؛ اما بدون شک بزرگ ترین دلیل فروش خوب XC۴۰ طراحی زیبای بیرونی آن است. این خودرو از استایلی سوئدی با خطوط تیز برخوردار است که برتر از خودروهایی مانند آئودی Q۳ و مرسدس بنز GLA و… به نظر می رسد.

۷- تویوتا هایلندر

امتیاز: ۶.۵ از ۱۰

بهترین شاسی بلندهای سال 2018

نسل کنونی تویوتا هایلندر از سال ۲۰۱۴ در بازار حضور دارد و تنها با به روزرسانی های جزئی تا به امروز به تولید رسیده است اما این بدان معنا نیست که این کراس اوور ژاپنی انتخاب خوبی در این بخش شلوغ محسوب نمی شود. هایلندر به لطف برخورداری از پکیج ایمنی Safety Sense تویوتا که به صورت استاندارد در تمامی تیپ ها از تیپ پایهٔ EL با قیمت ۳۱,۲۳۰ دلار گرفته تا تیپ لیمیتد پلاتینوم ۴۵,۴۰۰ دلاری به صورت استاندارد ارائه می شود، یکی از ایمن ترین کراس اوورهای بازار به شمار می رود؛ اما به هایلندر در یک زمینه می توان انتقاد وارد کرد که آن تکنولوژی است. گرافیک قدیمی نمایشگر سیستم اطلاعاتی-سرگرمی و عدم وجود کارپلی و اندروید اتو موجب کاهش امتیاز هایلندر در این آیتم شد. بااین حال اگرچه ممکن است تویوتا هایلندر کمی قدیمی شده باشد اما هنوز هم یکی از گزینه های مناسب و قابل توجه بازار محسوب می شود.

۶- سوبارو ایسنت

امتیاز ۶.۸ از ۱۰

بهترین شاسی بلندهای سال 2018

سوبارو هنوز هم توانایی غافلگیر کردن خریداران را دارد. بارزترین مثال این موضوع را می توان کراس اوور سه ردیفهٔ کاملاً جدید ایسنت دانست. هرچند ایسنت تمرکز بیشتری روی حمل ونقل خانواده ها دارد اما از لحاظ عملکرد و هندلینگ هم کاملاً خودروی توانایی است. پیشرانهٔ ۲.۴ لیتری چهار سیلندر تخت توربوشارژ این کراس اوور ژاپنی ۲۶۰ اسب بخار قدرت و ۳۷۵ نیوتن متر گشتاور دارد که از پیشرانه های شش سیلندر فولکس واگن اطلس و شورلت تراورز بیشتر است. تکنولوژی کمک رانندهٔ EyeSight سوبارو نیز یکی دیگر از نقاط قوت ایسنت است. این پکیج شامل سیستم هایی چون کروز کنترل تطبیقی، ترمز پیش از برخورد، سیستم حفظ حرکت میان خطوط و هشدار خروج از خط می شود که به صورت استاندارد در تمامی تیپ های ایسنت ارائه می گردد. ایسنت را می توان یک گام بزرگ به سمت جلو در هر جهت نسبت به سلفش یعنی تریبیکا دانست.

۵- نیسان مورانو

امتیاز: ۷.۰ از ۱۰

بهترین شاسی بلندهای سال 2018

هرچند ممکن است مورانو به لطف سقف شناور و خطوط سیال بدنه یکی از زیباترین کراس اوورهای این لیست باشد اما ویژگی های اصلی را قربانی نکرده و هنوز هم خودرویی است که خریداران کراس اوورهای سنتی خواهان آن هستند. یکی از ویژگی های قابل توجه این خودرو تکنولوژی های آن است. مورانو به صورت استاندارد به صفحه نمایش هشت اینچی بزرگ با ناوبری مجهز است درحالی که یک نمایشگر هفت اینچی دیگر هم درون صفحه آمپر آن تعبیه شده است. البته گرافیک این نمایشگرها حرف خاصی برای گفتن ندارد ولی به صورت استاندارد از کارپلی و اندروید اتو پشتیبانی می کند که قابلیت های آن را افزایش داده است.

۴- بیوک انکلیو

امتیاز: ۷.۰ از ۱۰

بهترین شاسی بلندهای سال 2018

بیوک انکلیو که تلفیقی از طراحی ظریف و شیک است یک شگفتی در لیست بهترین شاسی بلندهای ۲۰۱۸ محسوب می شود. این کراس اوور آمریکایی در بخش کابین، تکنولوژی و ایمنی بسیار قدرتمند عمل کرده است و برخورداری از ویژگی هایی چون نمایشگر هشت اینچی با کارپلی و اندروید اتو و تجهیزات ایمنی استاندارد در تیپ پریمیوم موجب شد که در یکی از جایگاه های بالای این لیست قرار گیرد؛ بنابراین اگر فکر می کنید یک برند آمریکایی نمی تواند با بهترین های ژاپن رقابت کند اشتباه می کنید.

۳- شورلت اکوئناکس دیزل

امتیاز: ۷.۰ از ۱۰

بهترین شاسی بلندهای سال 2018

یک کراس اوور کامپکت دیزلی ممکن است کمی عجیب به نظر برسد اما شورت اکوئناکس باعث می شود که این مفهوم عادی احساس شود. پیشرانهٔ ۱.۶ لیتری توربوشارژ چهار سیلندر دیزل این خودرو ۱۳۰ اسب بخار قدرت و ۳۲۵ نیوتن متر گشتاور دارد و امکان بکسل نزدیک به ۱.۶ تن را فراهم می کند که یکی از بهترین ها در کلاس خودش است. اکوئناکس دیزلی با برخورداری از تجهیزاتی چون ترمز خودکار، سیستم هشدار برخورد جلو، سیستم حفظ حرکت میان خطوط با هشدار خروج از خط، سیستم هشدار از طریق لرزاندن صندلی و… ایمنی بالایی هم دارد. این کراس اوور آمریکایی تنها گزینهٔ دیزلی این لیست است و در حال حاضر پادشاه سفرهای جاده ای طولانی محسوب می شود.

۲- ولوو XC۶۰ T۸

امتیاز: ۷.۰ از ۱۰

بهترین شاسی بلندهای سال 2018

ولوو XC۶۰ با برخورداری از تکنولوژی های فراوانی چون نمایشگر ۹ اینچی عمودی به سبک تسلا با کارپلی و اندروید اتو، یکی از مدرن ترین خودروهای این کلاس است. با توجه به اینکه ولوو به عنوان سازندهٔ ایمن ترین خودروهای بازار شناخته می شود، XC۶۰ هم از لیستی طولانی از تجهیزات و سیستم های ایمنی فعال و غیرفعال سود می برد. مدل T۸ این کراس اوور میان سایز از قوای محرکهٔ پلاگین هیبریدی بنزینی-الکتریکی استفاده می کند و می تواند نزدیک به ۳۰ کیلومتر را به صورت تمام الکتریکی طی کند. XC۶۰ را می توان خودروی شگفت آوری دانست زیرا ۴۰۰ اسب بخار قدرت را در قبال مصرف تنها ۴ لیتر سوخت در هر صد کیلومتر ارائه می کند.

۱- فورد اکسپیدیشن

امتیاز: ۷.۲ از ۱۰

بهترین شاسی بلندهای سال 2018

و نهایتاً در صدر لیست بهترین شاسی بلندهای ۲۰۱۸ فورد اکسپیدیشن قرار می گیرد. نسل جدید این اس یووی آمریکایی که بسیار نسبت به قبل بهبود یافته، نمرات بالایی را در بخش کیفیت و راحتی داخلی کسب کرده است. در این خودرو همچنین با خواباندن صندلی های ردیف دوم و سوم، فضای باری برابر با ۳۴۴۰ لیتر فراهم می گردد درحالی که سیستم فعال مقابله با سروصدا هم برای آن قابل سفارش است. اکسپیدیشن همچنین از تکنولوژی های فراوانی چون نمایشگر هشت اینچی لمسی استاندارد، کارپلی و اندروید اتو و شارژ بی سیم هم برخوردار است. فورد اکسپیدیشن در بیشتر آیتم ها بالاترین امتیازها را کسب کرده و بنابراین باید آن را برترین شاسی بلند سال ۲۰۱۸ دانست.