نسل جدید جگوار اف تایپ با قوای محرکه ب ام و؟!

  1. ۴ ماه،۱ هفته قبل
نسل جدید جگوار اف تایپ با قوای محرکه ب‌ام‌و؟!
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

مدیر طراحی جگوار آقای یان کالوم اخیراً گفته برنامه ای برای جایگزینی اف تایپ در سریع ترین زمان ممکن وجود ندارد اما مجله خودرو اخیراً گزارش داده این خودرو احتمالاً در سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد.

اگرچه شایعات فراوانی درباره نسل آتی اف تایپ وجود داشته اما جدیدترین خبرها نشان می دهند این خودرو همچنان پیشرانه جلو باقی خواهد ماند. اگرچه اخبار زیادی درباره استفاده از طراحی پیشرانه وسط اف تایپ جدید منتشر شده بود اما مجله خودرو می گوید این موضوع اصلاً به اف تایپ ربطی ندارد.

گفته می شود اف تایپ ۲۰۲۰ از ساختار آلومینیومی به روز شده ای استفاده خواهد کرد که ظاهراً D۷b اوولوشن نام دارد. جزئیات زیادی در دست نیست اما این پلتفرم می تواند سبک تر از معماری بکار رفته در نسل فعلی اف تایپ باشد.

نسل جدید جگوار اف تایپ با قوای محرکه ب ام و؟!

این کاهش وزن می تواند احساس برانگیز باشد زیرا اف تایپ ۲۰۲۰ ظاهراً ابعاد بزرگ تری در مقایسه با نسل کنونی خواهد داشت. هنوز چیزی به صورت رسمی تأیید نشده اما به گفته ی مجله ی خودرو، نسل بعدی اف تایپ خودرویی ۲+۲ خواهد بود و پورشه ۹۱۱ را هدف قرار خواهد داد. علیرغم وجود سقفی برای ۴ نفر، به نظر می رسد صندلی های عقب نسبتاً کوچک خواهند بود و برای سفرهای کوتاه به کار خواهند آمد.

انتظار می رود قدرت نسخه های کوپه و کانورتیبل اف تایپ جدید از پیشرانه های گوناگونی از جمله یک نسخه ۴ سیلندر انجینیوم تأمین شود. شاید جالب ترین خبر درباره اف تایپ جدید استفاده از پیشرانه ۸ سیلندر ۴.۴ لیتری توئین توربوی ساخت ب ام و باشد. ادعا شده این پیشرانه جایگزین نمونه ۸ سیلندر ۵ لیتری سوپرشارژردار جگوار می شود و ۵۶۰ اسب بخار قدرت دارد.

نسل جدید جگوار اف تایپ با قوای محرکه ب ام و؟!

انتظار می رود پیشرانه ی ب ام و نهایتاً به دیگر محصولات جگوار لندروور هم راه یابد. اشاره ای به این خودروها نشده اما شاید قلب آهنین باواریایی ها در نسل بعدی رنجروور اسپورت و جگوار XJ بتپد.

شایعات منتشر شده درباره ی پیشرانه ی ب ام و بسیار جالب هستند زیرا قبلاً گفته شده بود جگوار پیشرانه های ۸ سیلندر را بازنشسته خواهد کرد. البته این خبرها هم با اندکی اغراق منتشر شده اند.