فراخوان فورد GT به خاطر نشتی هیدرولیک

  1. ۴ ماه،۱ هفته قبل
فراخوان فورد GT به خاطر نشتی هیدرولیک
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

برخلاف اکثر فراخوان های دنیای خودرو، این یکی کاملاً محدود و کوچک است. دلیل آن هم فراخوان دومین نسل فورد GT، خودرویی بسیار تولید محدود می باشد. فورد می گوید حدود ۲۰۰ دستگاه از GT های مدل ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ را فراخوان خواهد کرد که البته این عدد در واقع برابر با کل تولید سوپرکار جدید فورد می باشد.

اما چه چیزی باعث شده این خودروساز آمریکایی اقدام به فراخوان سوپرکار پیروز خود در لمانز بکند؟ مشکل به نشتی مایع هیدرولیک بلوک سوپاپ زیر بال عقب فعال GT مربوط می شود. متأسفانه اگزوزهای پیشرانه ی ۶ سیلندر توئین توربوی خودرو نیز زیر همین بال نصب شده و سطح داغ اگزوز رابطه ی خوبی با مایع هیدرولیک ندارد. فورد می گوید از وقوع آتش سوزی یک دستگاه GT در آلمان آگاه شده اما به مشکلات، تصادفات و احیاناً جراحت های احتمالی دیگر اشاره ای نکرده است.

دلیل دقیق این نشتی اعلام نشده اما فورد سعی خواهد کرد نرم افزار خودرو را به روز کرده و با این کار جلوی فشار اضافی روی بلوک سوپاپ را بگیرد. این خودروساز همچنین می گوید سوپاپ سیستم هیدرولیک بال عقب برخی مدل ها را بررسی و اورینگ ها و فیلتر جدیدی نصب خواهد کرد. به نظر می رسد فشار بالای سیستم باعث خرابی اورینگ ها شده و نشتی رخ می دهد.

فراخوان فورد GT به خاطر نشتی هیدرولیک

به طور دقیق ۱۹۴ دستگاه فورد GT فراخوان می شود که ۱۷۶ دستگاه در آمریکا و ۱۸ دستگاه هم در کانادا حضور دارند. موضوع عجیب اینکه اشاره ای به خودروهای موجود در آلمان، جایی که تنها حادثه برای GT رخ داده نشده است.

فراخوان فورد GT به خاطر نشتی هیدرولیک

ما دقیقاً نمی دانیم تا به اینجا چه تعداد GT تولید شده اما فراخوان یاد شده تقریباً همه ی آن ها را شامل می شود. فورد در نظر دارد سالانه ۲۵۰ دستگاه از این خودرو را بسازد اما در سال ۲۰۱۷ تنها ۱۳۸ دستگاه تولید کرد.

فراخوان فورد GT به خاطر نشتی هیدرولیک