تأیید تولید سوپرکار آئودی P۱۸ E-Tron

  1. ۶ ماه قبل
تأیید تولید سوپرکار آئودی P18 E-Tron
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

کانسپت فوق العاده برجسته ی آئودی P۱۸ E-Tron که در هفته ی خودرویی مونتری ۲۰۱۸ رونمایی شد چراغ سبز تولید را دریافت کرده است. برام شوت مدیرعامل آئودی در مصاحبه با اتوویک اعلام کرده این سوپرکار الکتریکی در یکی دو سال آینده وارد خط تولید می شود. البته تنها ۵۰ دستگاه از این سوپرکار تولید خواهد شد.

جزئیات نسخه ی تولیدی ناچیز هستند. ما می دانیم که سه پیشرانه ی الکتریکی نیروبخش کانسپت P۱۸ بوده اند و مجموع خروجی آن ها به ۶۷۱ اسب بخار و گشتاور آن ها نیز به ۸۳۰ نیوتون متر می رسید. البته گزینه ی افزایش قدرت موقتی و رسیدن به ۷۶۴ اسب بخار نیز وجود داشته است. ظاهراً کانسپت موردبحث شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت حدود ۲ ثانیه ای داشته و امیدواریم این پرفورمنس فوق العاده در نسخه ی تولیدی هم دیده شود.

از نظر شعاع حرکتی، آئودی قول داده از باتری حالت جامد با ظرفیت ۹۵ کیلووات ساعتی استفاده کند. کانسپت P۱۸ محدوده حرکتی حدود ۵۰۰ کیلومتری داشته است. این باتری با استفاده از شارژر ۸۰۰ ولتی تنها در ۱۵ دقیقه به صورت کامل شارژ می شود و توانایی شارژ بی سیم را نیز دارد.

تأیید تولید سوپرکار آئودی P18 E-Tron

اما کانسپت فوق العاده ی آئودی یک ویژگی خاص هم دارد و آن موقعیت رانندگی قابل جابجایی است. همانند مک لارن F۱ غربیلک فرمان در مرکز کابین است اما برخلاف آن، می توان فرمان را به راست یا چپ انتقال داد. البته مطمئن نیستیم که این ویژگی به مدل تولیدی راه یابد اما در نسخه ی مفهومی کاملاً جذاب به نظر می آید.

تأیید تولید سوپرکار آئودی P18 E-Tron

تأیید تولید سوپرکار آئودی P18 E-Tron

اشاره ای به قیمت و زمان عرضه ی این سوپرکار الکتریکی نشده اما با توجه به ظاهر مدل مفهومی شاید فاصله ی چندانی با معرفی نسخه ی تولیدی نداشته باشیم.

تأیید تولید سوپرکار آئودی P18 E-Tron