مشاهده سیر تکاملی جذاب ب ام و سری ۷

  1. ۶ روز،۲۲ ساعت قبل
مشاهده سیر تکاملی جذاب ب‌ام‌و سری 7
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

بزرگ تر، برجسته تر، بهتر… آیا این روش جدید ب ام و برای بازطراحی محصولات خود است؟ شاید هم روندی موقتی برای تزریق خونی تازه به رگ های سری ۷ و قدرتمند شدن آن در برابر دیگر رقبای کلاس سدان های لوکس می باشد. به هر حال روش کنونی ب ام و تفاوت های قابل توجهی با سابقه ی شرکت و سری ۷ دارد.

بیایید به اولین نسل این خودرو برویم و نمای جلوی تمامی نسل های آن را باهم بررسی کنیم.

  • اولین نسل E۲۳ (سال ۱۹۷۷ تا ۱۹۸۶)

شاخصه ی اصلی این نسل در نمای جلو پروفایلی بود که دماغه ی کوسه را به یاد می آورد. این روند جایگزین سدان های قدیمی E۳ شده بود. در این نسل سری ۷ بسیاری از اولین ویژگی ها همچون کامپیوتر سفری، نشان دهنده ی سرویس های دوره ای، سیستم تهویه مطبوع و… را معرفی کرد. در واقع سری ۷ کد E۲۳ اولین محصول ب ام و بود که از سیستم ABS بهره برده بود و به صورت سفارشی با کیسه هوای راننده عرضه می شد.

زمانی که موقع فیس لیفت این خودرو شد، باواریایی ها سپر را تغییر داده و پهنای جلوپنجره ی کلیوی شکل نیز افزایش یافت. به همین خاطر میله های پلاستیکی بیشتری در جلوپنجره بکار رفت. فلسفه ی طراحی این خودرو در نسل بعدی نیز دیده شد.

مشاهده سیر تکاملی جذاب ب ام و سری 7

  • دومین نسل E۳۲ (سال ۱۹۸۶ تا ۱۹۹۴)

در مقایسه با نسل قبل E۲۳، دومین نسل سری ۷ جانوری بسیار متفاوت بود و البته این امر به بهترین شکل صورت گرفته بود. سری ۷ نسل دوم در بسیاری جهات آغاز کننده حرکت “تکنولوژی بیشتر، وزن بیشتر” بود هرچند ویژگی های ایمنی و رفاهی آن کفه ی سنگین تر ترازو را به خود اختصاص داده بودند.

مشاهده سیر تکاملی جذاب ب ام و سری 7

اینجا تنها به بخشی از تجهیزات این نسل اشاره می کنیم: کنترل دامپر الکترونیکی، چراغ های جلوی زنون، کنترل کشش، سیستم تهویه مطبوع دو ناحیه ای، تلفن یکپارچه و خنک کننده ی مایعات نوشیدنی. E۳۲ همچنین اولین محصول ب ام و بود که با گزینه ی LWB و پیشرانه ی ۱۲ سیلندر ارائه شد.

مشاهده سیر تکاملی جذاب ب ام و سری 7

مدل فیس لیفت این نسل نیز همان گونه که گفته شد روند مشابه E۲۳ را طی کرد و جلوپنجره ای پهن تر و سپر اسپورت تر و کاپوتی جدید داشت. البته برخی تغییرات دیگر هم صورت گرفته بود اما خب تمرکز ما روی نمای جلو است.

  • سومین نسل E۳۸ (سال ۱۹۹۴ تا ۲۰۰۱)

از نظر بسیاری از افراد، E۳۸ زیباترین سری ۷ تاریخ بوده و دارای بسیاری از ویژگی های نخستین در دنیای خودرو می باشد که از جمله ی آن ها می توان به ایربگ های پرده ای اشاره کرد. E۳۸ همچنین اولین سدان اروپایی بود که با ناوبری ماهواره ای عرضه شد. این خودرو اولین محصول تاریخ ب ام و با تلویزیون داخلی و اولین سری ۷ با پیشرانه ی دیزلی می باشد.

مشاهده سیر تکاملی جذاب ب ام و سری 7

مدل های فیس لیفت بیشتر بهبودهای فنی را نشان می دادند اما چراغ های جلو نیز تغییریافته بودند و جلوپنجره نیز میله های عمودی بیشتری داشت. در چراغ های جلو دیگر خبری از طراحی تخت برای بخش پایینی نبود. این ویژگی به نوعی در نسل بعدی که بحث برانگیزترین نسل سری ۷ بود نیز دیده شد.

مشاهده سیر تکاملی جذاب ب ام و سری 7

  • چهارمین نسل E۶۵ (سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۸)

بزرگ ترین مشکل این نسل سری ۷ طراحی چراغ های جلوی آن بوده است. مطمئن هستیم که همه ی شما با ویژگی های بد طراحی این نسل آشنا هستید. البته ب ام و تلاش کرد وضعیت را بهبود ببخشد به همین خاطر مدل های فیس لیفت دارای چراغ های جلوی تیزتر، کاپوت جدید، جلوپنجره بزرگ تر، اسپویلر جلوی جدید و نمای عقب بازطراحی شده بودند.

مشاهده سیر تکاملی جذاب ب ام و سری 7

البته E۶۵ از نظر فنی یکی از برجسته ترین سدان های لوکس بود به گونه ای که از گیربکس اتوماتیک ۶ سرعته، کلید هوشمند، دید در شب، سیستم iDrive و… بهره می برد. اگرچه این نسل سری ۷ طویل تر، پهن تر و قدبلندتر از E۳۸ بود اما وزن هر دو خودرو تقریباً مشابه بود.

مشاهده سیر تکاملی جذاب ب ام و سری 7

  • پنجمین نسل F۰۱ (سال ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۵)

این نسل سری ۷ یک بازگشت دوباره برای ب ام و بود زیرا طراحی بحث برانگیز نسل قبلی کنار گذاشته شده بود تا از طراحی محافظه کارانه تر اما مدرن استفاده شود.

مشاهده سیر تکاملی جذاب ب ام و سری 7

این اولین محصول تاریخ ب ام و بود که از سیستم فرمان پذیری چرخ های عقب، گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک، تشخیص عابران پیاده، پایش نقاط کور، کروز کنترل راداری و صندلی های عقب ماساژوردار بهره می برد. F۰۱ همچنین اولین محصول ب ام و مجهز به قوای محرکه ی هیبریدی بود.

در سال ۲۰۱۲ شاهد به روزرسانی F۰۱ بودیم. در مدل فیس لیفت تکنولوژی های جدیدی همچون چراغ های جلوی تمام LED، گرافیک بهتر صفحه نمایش داشبورد، پیشگیری از برخورد و… به چشم می خورد. تغییرات ظاهری خودرو نیز در جلوپنجره و اسپویلر جلو دیده می شد.

مشاهده سیر تکاملی جذاب ب ام و سری 7

شکل چراغ های جلوی این نسل سری ۷ تقریباً مشابه نمونه های بکار رفته در E۶۵ فیس لیفت می باشد.

  • ششمین نسل G۱۱ (سال ۲۰۱۵ تاکنون)

با نگاه به نسل فعلی سری ۷ کاملاً واضح است که تلاش طراحان ب ام و به چه منظور بوده است. این خودرو باابهت و مدرن بوده اما تصمیم درباره ی اینکه فرم کلی آن تناسب F۰۱ را دارد یا خیر به شما واگذار می کنیم. این خودرو سبک تر از نسل قبل بوده و جلوپنجره ی آن نیز دارای دریچه هایی است که در زمان های موردنیاز باز می شوند تا هوا وارد شود.

مشاهده سیر تکاملی جذاب ب ام و سری 7

سیستم تعلیق بادی خودرو نیز به صورت خودکار تنظیم شده و از سیستم کنترل حرکتی نیز برخوردار است. همچنین سیستم نیمه خودران و پارک خودکار نیز در این نسل به چشم می خورد.

مشاهده سیر تکاملی جذاب ب ام و سری 7

در چند روز گذشته تصاویری از سری ۷ فیس لیفت منتشر شد و همان گونه که مشاهده می کنید ب ام و وسیع ترین تغییرات تاریخ سری ۷ را برای G۱۱ تدارک دیده است. آخرین باری که چنین تغییر چشمگیری را در سری ۷ فیس لیفت دیدیم به E۶۵ مربوط می شود و آخرین باری که جلوپنجره ی کلیوی شکل ب ام و این قدر رشد کرد به نسل E۳۲ بازمی گشت.

مشاهده سیر تکاملی جذاب ب ام و سری 7

ابعاد جلوپنجره ی G۱۱ قبلاً بزرگ ترین نمونه در تاریخ سری ۷ بوده و هم اکنون نیز بزرگ تر شده است. در بخش عقب نیز سپری جدید و چراغ هایی به روز نصب شده اند.

مشاهده سیر تکاملی جذاب ب ام و سری 7

با در نظر گرفتن تاریخچه ی سری ۷ می توان گفت ب ام و با نسل فعلی سری ۷ قدم های بزرگی در زمینه طراحی برداشته است؛ و پیش از اینکه بگویید مرسدس و آئودی نیز طراحی جلوپنجره ی خود را بارها تغییر داده اند به یاد داشته باشید جلوپنجره ی کلیوی شکل ب ام و همیشه طراحی بحث برانگیزتری در مقایسه با مرسدس و آئودی داشته است زیرا بجای یک شکل واحد با دو فرم مجزا روبرو هستید.

مشاهده سیر تکاملی جذاب ب ام و سری 7

مشاهده سیر تکاملی جذاب ب ام و سری 7

مشاهده سیر تکاملی جذاب ب ام و سری 7

مشاهده سیر تکاملی جذاب ب ام و سری 7