لامبورگینی پیشرانه های دوازده سیلندر را کنار نمی گذارد

  1. ۲ ماه،۱ هفته قبل
لامبورگینی پیشرانه‌های دوازده سیلندر را کنار نمی‌گذارد
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

این روزها پیشرانه های حجیم دوازده سیلندر در معرض خطر انقراض قرار گرفته اند و خودروسازانی مثل مرسدس بنز و ب ام و در حال برنامه ریزی برای کنار گذاشتن آن ها هستند اما خوشبختانه هنوز هم شرکت هایی مثل رولزرویس قصد دارند تا زمانی که ممکن است این موتورهای دوست داشتنی را حفظ کنند. حالا لامبورگینی هم به شرکت هایی پیوسته که از دوازده سیلندرها حمایت می کنند. مدیر فنی این شرکت آقای «Maurizio Reggiani» طی مصاحبه ای با Wheels Magazine در نمایشگاه ژنو گفته است که موتورهای دوازده سیلندر لامبورگینی هنوز زنده هستند و طی سال های آینده همچنان ارتقاء داده خواهند شد تا بتوانند با قوانین آلایندگی که هرروز سخت تر می شوند مطابقت داشته باشند.

وی دراین باره گفته است:

موتورهای دوازده سیلندر باید قوانین آلایندگی را رعایت کنند و ما می توانیم تضمین کنیم که پیشرانه های V۱۲ ما قادر به رعایت تمامی قوانین یورو ۶ خواهند بود. پس ازاین اما مسائل مربوط به مصرف سوخت مطرح می شود. آنچه که در این رابط واضح است این است که اگر خواهان یک سوپراسپرت باشید، مصرف سوخت را نمی توان کاهش داد

لامبورگینی فعلاً مشکلی ندارد زیرا پیشرانهٔ V۱۲ اونتادور تمامی قوانین آلایندگی یورو ۶ را پاس کرده است اما بعدازآنکه قوانین یورو ۷ وضع شوند چه اتفاقی خواهد افتاد؟ آقای Reggiani ادعا کرده است که از لحاظ فنی امکان ارتقاء موتور V۱۲ وجود دارد و این موتور می تواند حتی مقرراتی سخت تر را هم رعایت کند اما این کار لطمه ای جدی به عملکرد پیشرانه خواهد زد.

او ادامه داده است:

استانداردهای یورو ۷ آینده، تغییردهندهٔ جدی بازی خواهد بود. این استانداردها تأثیرات قابل توجهی بر عملکرد و خروجی پیشرانه ها خواهند داشت

لامبورگینی پیشرانه های دوازده سیلندر را کنار نمی گذارد

نکتهٔ جالب اینکه سال های پیش، Reggiani با فروچیو لامبورگینی، بنیان گذار و ایدئولوژیست اصلی لامبورگینی کار می کرد و حالا از Reggiani پرسیده شده که اگر فروچیو زنده بود، از کدام یک از محصولات کنونی لامبورگینی بیشتر از همه لذت می برد؟ پاسخ او بسیار ساده بود:

اونتادور! فروچیو مردی بود که صدا و بی نقصی را دوست داشت و این ویژگی ها در هیچ موتور دیگری جز V۱۲ پیدا نمی شد

لامبورگینی پیشرانه های دوازده سیلندر را کنار نمی گذارد