ماهیندرا تار، جیپی کلاسیک در عصر مدرن!

  1. ۲ ماه،۱ هفته قبل
ماهیندرا تار، جیپی کلاسیک در عصر مدرن!
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

حتی اگر چشمان تیزبینی هم داشته باشید خودروی حاضر در تصاویر جیپ CJ۷ کلاسیک نیست. این خودروی جدید ماهیندرا تار ادونچر نام دارد که در بازار آفریقای جنوبی عرضه شده است. این خودروساز هندی به منظور تولید آفرودری قابل از تجهیزات خشن در آن سود برده است.

تاریخچه ی تار به بیش از ۷۰ سال پیش و به زمانی بازمی گردد که ماهیندرا اجازه ی تولید جیپ ویلیز اولیه در هند را به دست آورد. این کمپانی در سال ۱۹۶۹ شروع به صادرات این خودروها به یوگوسلاوی کرد و در طول این سال ها چندین نسخه از آن از جمله نسخه ی نظامی برای ارتش هند را نیز ساخت.

از نظر فنی، تار ادونچر دارای پیشرانه ی ۴ سیلندر ۲.۵ لیتری توربودیزل با قدرت ۱۰۵ اسب بخار و گشتاور ۲۴۷ نیوتون متر است. این پیشرانه با یک گیربکس ۵ سرعته دستی و سیستم چهار چرخ محرک و دنده سنگین همکاری می کند. دیفرانسیل عقب قفل شونده مکانیکی نیز کشش بیشتری را در زمان های اضطراری فراهم می کند.

ماهیندرا تار ادونچر دارای سپر جلوی جدیدی است که زاویه ی حمله ی ۴۴ درجه ای را میسر می سازد. این بخش از خودرو همچنین چراغ های LED و نقاط یدک کشی را در خود جای داده است. یک اسنورکل بزرگ نیز از طرف گلگیر سمت سرنشین بیرون آمده و تا سقف بالا رفته است. در بخش عقب هم سپر جدیدی وجود دارد.

ماهیندرا تار، جیپی کلاسیک در عصر مدرن!

ماهیندرا همچنین یک دست رینگ آلومینیومی چند پره و لاستیک های هانکوک ویژه را تدارک دیده تا این آفرودر بتواند در خارج از جاده عملکرد بهتری داشته باشد.

قیمت ماهیندرا تار ادونچر در آفریقای جنوبی برابر با ۲۹۳۹۹۹ راند (۲۰۴۹۹ دلار) است. این خودرو با سه رنگ بدنه ی بژ، قرمز و نقره ای عرضه می شود.