جانشین پاگانی هوآیرا با پیشرانهٔ V۱۲ ساخت AMG در راه است

  1. ۲ ماه،۱ هفته قبل
جانشین پاگانی هوآیرا با پیشرانهٔ V12 ساخت AMG در راه است
به گزارش نوداد (سکوی اجتماعی خبر)

پاگانی در حال توسعهٔ جانشین مدل هوآیرا است و تأیید کرده است که این ماشین با پیشرانهٔ V۱۲ ساخت AMG و همین طور در یک نسخهٔ تمام الکتریکی ارائه خواهد شد. جانشین هوآیرا که با کد C۱۰ شناخته می شود، تا سال ۲۰۲۱ به بازار نمی آید اما به گفتهٔ هوراچیو پاگانی، این خودرو طبق خواستهٔ خریداران ساخته خواهد شد. وی به روداندترک گفته است که ۷۰ درصد خریداران پاگانی خواستار گیربکس دستی هستند. به همین دلیل، جانشین هوآیرا با دو گیربکس دستی و اتوماتیک پَدِل شیفت ارائه خواهد شد تا خواستهٔ خریداران را برآورده کند.

همانند هوآیرا، مدل جدید C۱۰ نیز همچنان از همان پیشرانهٔ ۶ لیتری V۱۲ توئین توربو استفاده خواهد کرد که از AMG گرفته شده است. این هایپرکار جدید اما به منظور مطابقت با قوانین آلایندگی در مناطقی مثل کالیفرنیا نیازی به استفاده از سیستم های هیبریدی ندارد. بااین حال، جانشین هوآیرا صرفاً به پیشرانهٔ V۱۲ تولید نخواهد شد و به گفتهٔ پاگانی، نسخهٔ تمام الکتریکی آن هم در حال توسعه است که البته این موضوع هیچ ارتباطی با بحث قوانین آلایندگی ندارد.

جانشین پاگانی هوآیرا با پیشرانهٔ V12 ساخت AMG در راه است

هوراچیو پاگانی دراین باره گفته است:

«خریداران فعلی و آیندهٔ ما خواهان خودرویی تمام الکتریکی نیستند و هیچ نمایشگاه داری هم علاقه ای به آن ندارد ولی ما به چنین خودرویی اعتقاد داریم. ما معتقدیم این موضوع برای ما یک چالش بزرگ است. این کار به ما کمک می کند تا بسیار خلاق و فعال باشیم و از فانتزی استفاده کنیم. این پروژهٔ بسیار گران قیمتی خواهد بود ولی ما معتقدیم که این کار درست است».

پیش از معرفی هایپرکار جدید، پاگانی در ابتدا باید تولید هوآیرا رودستر را تکمیل کند درحالی که اواخر امسال نسخهٔ تولید محدود هوآیرا BC رودستر هم معرفی خواهد شد.

جانشین پاگانی هوآیرا با پیشرانهٔ V12 ساخت AMG در راه است