مسلمان مشتری ثابت نیمکت پرسپولیس ؛ تعویض های مهندسی شده !

با آماده شدن تمام هافبک‌های برانکو برای بازی با سپاهان، همه به دنبال نام بازیکن نیمکت‌نشین بودند. بازیکنی که کمتر کسی فکر می‌کرد محسن مسلمان باشد.

  1. ۱ سال،۳ ماه قبل
مسلمان-مشتری-ثابت-نیمکت؛-تعویضهای-مهندسیشده

به گزارش سرویس استقلال و پرسپولیس نوداد (سکوی اجتماعی خبر)  نیمکت‌نشینی محسن مسلمان در بازی مقابل سپاهان یکی از ویژه ترین نکات بازی پرسپولیس بود. بعد از بازگشت بشار رسن از بازی‌های قهرمانی آسیا و آمادگی وحید امیری و حضور تمام هافبک‌های پرسپولیس مشخص بود که سرمربی کروات برای تعیین ترکیب تیمش در خط هافبک با کار مشکلی مواجه است. گمانه‌زنی‌های زیادی در مورد ترکیب پرسپولیس در میانه میدان مطرح شد اما کمتر کسی پیش‌بینی می‌کرد که در میان بازیکنان نیمکت‌نشین نام مسلمان دیده شود و حتی یک دقیقه هم فرصت بازی پیدا نکند.

مسلمان امروز اصلا بازی نکرد اما زمانی که به میدان می‌رود هم در میان بازیکنان پرسپولیس، رکورددار تعویض است. او برای تیم برانکو 89 بازی انجام داده است که در بیش از 65درصد آنها تعویض شده یا به عنوان بازیکن تعویضی به زمین رفته است! البته این آمار شامل بازی‌هایی مثل بازی سپاهان که مسلمان، 90 دقیقه روی نیمکت حضور داشت نمی‌شود. او در 49 بازی در میدان حضور داشته تعویض شده و روی نیمکت آمده و در یازده بازی هم از روی نیمکت بازی را آغاز کرده و به عنوان بازیکن تعویضی به میدان رفته است. تعویض‌هایی که البته روی عملکرد این بازیکن تاثیری نگذاشته و او در دو فصل اخیر بهترین پاسور تیمش بوده است. آماری که شاید با حضور بیشتر او در میدان بهبود هم پیدا می‌کرد اما برانکو نشان داده که روی او به عنوان بازیکن نود دقیقه‌ای حساب نمی‌کند.

حضور در 90 دقیقه کامل بازی در تنها 32.5درصد از بازی‌ها این مساله را به خوبی نشان می‌دهد. تعویض‌های مسلمان در ابتدا با اعتراض‌ها و برخوردهای سرد با برانکو همراه می‌شد اما چند نیمکت‌نشینی بعد از اعتراض‌هایش باعث شده تا شماره 77 راحت‌تر با تصمیمات پروفسور کنار بیاید.