علیپور: به تعداد گل‌هایم فکر نمی‌کنم و فقط پرسپولیس ؛ استقلال بعداً

مهاجم اول پرسپولیس اکنون شانس زیادی برای تصاحب عنوان آقای گلی لیگ در اختیار دارد.

  1. ۱ سال قبل
 علیپور: به تعداد گل‌هایم فکر نمی‌کنم و فقط پرسپولیس

به گزارش سرویس استقلال و پرسپولیس نوداد (سکوی اجتماعی خبر) ، علی علیپور اما توانست با عملکردی خیره‌کننده اکنون با 15 گل زده و فاصله جالب‌توجه با دیگر مهاجمانی که شانس تصاحب آقای گلی را دارند، به دنبال سفارش کفش طلای فصل هفدهم به نام خود باشد و البته امیدوار است بتواند با رکوردی جالب‌توجه این اتفاق را برای خودش رقم بزند.

نکته منفی اما اینجاست که درخشش‌های پیاپی این مهاجم تاکنون نتوانسته نظر کارلوس کی‌روش را به خود جلب کند. اتفاقی که برانکو مدعی است باید برای مهاجم اول تیمش رخ دهد و او شایسته حضور در ترکیب تیم ملی در جام جهانی روسیه است. بازیکنی که با ثبات جالب توجهش در گلزنی و موفقیتی که از فصل گذشته تا به امروز آن را استمرار بخشیده شایستگی دریافت پیراهن تیم ملی را دارد و تنها امیدوار به این است تا کی‌روش نگاهی به لیگ بیندازد. او در گفتگو با ورزش سه در خصوص شرایط تیمش طی این روزها و حضور در صدر جدول گلزنان صحبت کرد که در ادامه می‌خوانید.

به نظر می‌رسید سپاهان با گلر ملی‌پوش و سوری‌اش مانع از تداوم گلزنی‌هایت شود.

بازی سختی بود. سپاهان درست است که طی هفته‌های اخیر در نتیجه‌گیری آنطور که باید در حد نامش ظاهر نشده اما از بازیکنان و مهره‌های خوبی برخوردار است و اگر بازی را با دید فنی نگاه کنید، آنها به خوبی توانستند ما را تحت فشار بگذارند. من روی گلزنی در تمرینات همواره تمرین می‌کنم و در بازی هم تلاش خواهم کرد تا بهترین عملکرد را، نه برای خودم بلکه برای تیم داشته باشم. خوشحالم که در این بازی نتایج زحمات کل تیم نتیجه داد و توانستیم به پیروزی برسیم. باید قدردان هوادارانی باشیم که در این سرما و با شرایط جوی سختی که استادیوم آزادی داشت، با حضورشان ما را برای رسیدن به این نتیجه کمک کردند. دست تک تک آنهایی که آمدند را می‌بوسیم و تشکر می‌کنیم.

با پیروزی در این بازی اما فاصله خوبی با رقبا دارید و به نظر می‌رسد قهرمانی مجدد در دسترس باشد. خصوصا که تو هم شانس زیادی برای آقای گلی داری.

همه اینها که تاکنون به دست آمده حاصل تلاش بازیکنان، حمایت هواداران و پشتیبانی مدیریت بوده و در این بین نباید از عملکرد کادر فنی نیز به سادگی گذشت. آنها در طول هفته به بهترین شکل ممکن تیم را مهیای بازی می‌کنند و خوشحالم که در این بازی هم همه بچه‌ها در این نتیجه نقش داشتند و من هم تکمیل‌کننده کار آنها بودم. در مورد قهرمانی هم باید بگویم که هنوز بازی‌ها تمام نشده و ما به تمام حریفان خود در لیگ احترام می‌گذاریم و تا آخرین لحظه خواهیم جنگید.

 علیپور: به تعداد گل‌هایم فکر نمی‌کنم و فقط پرسپولیس

اما از تو بعید بود که در صحنه جلوی دروازه خالی، توپ را تبدیل به گل نکنی.

من الان هرچه بگویم توجیه است. منشا ضربه سر فوق‌العاده‌ای زد و با بدشانسی توپش به تیرک دروازه خورد. من اما قبل از اینکه ضربه به تیرک بخورد حرکت کرده بودم و اصلا نمی‌دانم چطور آن ضربه را به گل تبدیل نکردم. می‌خواستم بغل پا بزنم اما نمی‌دانم چه شد که توپ جابه‌جا شد. البته آنطور که گفتم هرچه بگویم توجیه است و درستش این است که بگویم ضربه را واقعا بد زدم.

روند خوبی در گلزنی داری و شاید بتوانی تعداد گل‌هایت در این فصل را به 24 برسانی و یادبود خوبی برای مرحوم هادی نوروزی به جا بگذاری.

شما لطف دارید؛ اما من هیچ‌وقت به تعداد آن فکر نمی‌کنم و تنها همان‌طور که گفتم موفقیت‌ تیم در اولویت همه ما قرار دارد. صددرصد ذهنم این است که برای تیم مثمرثمر باشم و وظیفه‌ام به عنوان مهاجم را به بهترین شکل انجام دهم. امیدوارم چیزی که شما گفتید هم اتفاق بیفتد و بتوانم با 24 گل روح کاپیتان ابدی‌مان را شاد کنم و آن را تقدیم به هادی نوروزی کنم. با این حال همانطور که گفتم من تمام ذهنم معطوف به این است که بازیکنی موثر برای تیم باشم و هیچ وقت به تعداد گل و دیگر مسائل فکر نمی‌کنم. ان‌شاالله اینطور که شما گفتید بشود و بتوانم به این عدد برسم و آن را تقدیم کاپیتان ابدی کنم و البته کار خیلی سختی است و تمرکزم را روی عدد نخواهم گذاشت و همانطور که گفتم نتیجه گرفتن تیم اولویت من و دیگر بازیکنان خواهد بود.

گادوین منشا همانند تو نتوانسته عملکرد خوبی داشته باشد و از حیث گلزنی آمار پایینی دارد.

به این موضوع نباید اینطور نگاه کرد. منشا مهاجم فوق‌العاده‌ای است و نمی‌خواهم ریا باشد؛ اما او در زمان پیکان هم عملکرد خوبی داشت و امسال بدشانسی آورده است؛ اما به طور کلی فصل بدی نداشته و توانسته در آسیا هم نمایش خوبی داشته باشد و کادر فنی هم کاملا از او رضایت دارد.

 علیپور: به تعداد گل‌هایم فکر نمی‌کنم و فقط پرسپولیس

در لیگ قهرمانان آسیا هم اکنون مهاجم هدف تیم محسوب خواهی شد. این عملکرد در آسیا هم از سوی علیپور تکرار خواهد شد؟

ابتدا باید بگویم من مهاجم هدف تیم نیستم و در کنار منشا حاضر هستم و هیچ فرقی ندارد. در خصوص لیگ قهرمانان هم باید بگویم که ما فصل گذشته درس بزرگی از این رقابت‌ها گرفتیم و اکنون باید تلاش کنیم تا به نتایج خوبی دست پیدا کنیم. مطمئنا تلاش خواهیم کرد تا در کنار هواداران بهترین نتایج را رقم بزنیم و امیدوارم به چیزی که استحقاق آن را داریم دست پیدا کنیم.

علیپور می‌تواند در بازی برگشت دربی هم گلزنی کند تا رکورد جالبی را ثبت کند؟

ببینید من اصلا دنبال حاشیه نیستم. پرسپولیس برانکو دنبال حاشیه نیست و تمام تلاش همگی ما این است تا هواداران پرسپولیس از فوتبال لذت ببرند و از موفقیت تیم خوشحال باشند. اکنون صحبت کردن درباره دربی چیز جالبی نیست و همانطور که آقای برانکو گفتند و همیشه توصیه می‌کنند هر بازی باید به دنبال پیروزی بود و هدف ما برد است و اکنون خودمان را آماده‌ی بازی بعدی می‌کنیم و بعد از آن هم لیگ قهرمانان و حرف زدن از این مسائل اکنون زود است.