جنجالی‌ترین صحنه‌های داوری هفته بیست و دوم در بازی پرسپولیس ! + عکس

بررسی صحنه‌های داوری بحث برانگیز 3 مسابقه هفته بیست و دوم لیگ برتر اشتباهات زیادی را از داوران مطرح فوتبال نشان می دهد.

  1. ۱ سال قبل
 جنجالی‌ترین صحنه‌های داوری هفته بیست و دوم!

به گزارش سرویس استقلال و پرسپولیس نوداد (سکوی اجتماعی خبر)  در 3 مسابقه روز گذشته لیگ برتر هم مسائل بسیار زیادی درباره داوری به وجود آمد. دیدار پرسپولیس- سپاهان، سپیدرود- استقلال خوزستان و پدیده – تراکتورسازی که مربیان و بازیکنان دو تیم اعتراض هایی به نحوه قضاوت داوران داشتند در برنامه شب های فوتبالی مورد بررسی قرار گرفتند که ماحصل این ارزیابی ها در ادامه آمده است:

سپیدرود- اس.خوزستان؛ جنجال پنالتی آخر بازی

مهم ترین صحنه بازی سپیدرود و استقلال خوزستان به دقایق پایانی بازی برمی گشت که اعضای تیم رشتی اعتقاد داشتند توپ در محوطه جریمه در دقیقه 90 به دست بازیکن استقلال خوزستان برخورد کرده و پنالتی رخ داده است. داود رفعتی میهمان شب گذشته برنامه شب های فوتبالی اما تشخیص داد که توپ به سینه بازیکن استقلال برخورد کرده و خطای هندی رخ نداده است. رفعتی همچنین پنالتی سپیدرود را درست توصیف کرد؛ اما نظرش این بود قبل از اخراج بازیکن تیم رشتی دروازه بان این تیم مرتکب خطای پنالتی شده که اگر این اتفاق می افتاد کارت قرمز از جیب داور بیرون نمی آمده است.

 جنجالی‌ترین صحنه‌های داوری هفته بیست و دوم!

پدیده- تراکتورسازی؛ اخراجی که خطا نبود!

اگرچه داود رفعتی کارشناس داوری شب های فوتبالی اعتقاد دارد یک پنالتی به سود پدیده گرفته نشده؛ اما جنجالی ترین صحنه مربوط به اخراج حسین مرادمند بود. رفعتی اعلام کرد که مرادمند در اواسط نیمه دوم خطایی روی محمد ابراهیمی انجام نداد که بخواهد کارت زرد دوم را دریافت کند و اخراج شود. همین صحنه باعث شد تا مهدی پور ضربه ایستگاهی را به گل تبدیل کند و زمینه ساز برد 3 بر صفر مقابل تیم 10 نفره مشهدی شود.

 جنجالی‌ترین صحنه‌های داوری هفته بیست و دوم!

پرسپولیس- سپاهان؛ ماجرای اخراج فرشاد

بازی پرسپولیس و سپاهان به قضاوت محمدحسین زاهدی فرد هم با صحنه های مشکوکی همراه بود که سپاهانی ها اعتراض هایی به این موضوع انجام دادند.

در نیمه اول مهدی شریفی مهاجم سپاهان اگرچه ضربه اش را در محوطه جریمه به تیر دروازه کوبید اما با بیرانوند برخوردی داشت که طبق نظر داور، داود رفعتی نیز این صحنه را خطا تشخیص نداد. رفعتی همچنین در اواخر نیمه اول روی ارسال کرنر بازیکنان پرسپولیس، مدافع جوان سپاهان علی علیپور را با دست می گیرد که رفعتی اعتقاد داشت یک خطای پنالتی به سود پرسپولیس اتفاق افتاده است.

 جنجالی‌ترین صحنه‌های داوری هفته بیست و دوم!

جنجالی ترین صحنه مسابقه اما به برخورد ساسان انصاری و علیرضا بیرانوند در نیمه دوم برمی گشت. جایی که انصاری و سپاهانی ها اعتقاد داشتند دروازه بان پرسپولیس روی بازیکن شان خطای پنالتی کرده است. داود رفعتی اما اعلام کرد انصاری قبل از اینکه بیرانوند از پشت شارژ کند، خودش جلوی حرکت این دروازه بان را می گیرد و اول خطای بازیکن زرد اتفاق افتاده است.  بر این اساس خطای پنالتی رخ نداده است.

 جنجالی‌ترین صحنه‌های داوری هفته بیست و دوم!

مساله دیگر هم در کارشناسی رفعتی به خطای فرشاد احمدزاده روی سعید آقایی مدافع سپاهان برمی گشت که خطای شدیدی روی او انجام داد. احمدزاده از داور کارت زرد دریافت کرد؛ اما کارشناس شب های فوتبالی اعتقاد داشت باید مستقیما از زمین اخراج می شده است.

 جنجالی‌ترین صحنه‌های داوری هفته بیست و دوم!

همرسانی نوشتار: