لشکر ژنرال مقابل استقلال چشم آبی !

هفته بیست‌ودوم لیگ هفدهم، یک‌شنبه ۱۵ بهمن ۹۶، ساعت ۱۵:۰۰، ورزشگاه فولادشهر اصفهان داور: حمید حاج‌ملک، کمک‌ها: محمدرضا ابوالفضلی و فرهاد مروجی

  1. ۱ سال،۵ ماه قبل
 لشکر ژنرال مقابل استقلال چشم‌آبی

به گزارش سرویس استقلال و پرسپولیس نوداد (سکوی اجتماعی خبر)  دو نماینده آسیایی ایران امروز در یکی از حساس‌ترین بازی‌های چند سال گذشته مقابل هم قرار می‌گیرند با این امید که برتری در مصاف فولادشهر سکوی پرتابی باشد برای رسیدن آنها به بالاترین جایگاه جدول و سهمیه سال آتی لیگ قهرمانان. ذوب‌آهن بهترین تیم دور برگشت بعد از برتری مقابل حریف هندی در پلی‌‌آف و ادامه روند شکست‌ناپذیری در هفته‌های گذشته امروز با روحیه و انگیزه مضاعف به دیدار استقلال می‌رود تا امیر قلعه‌نویی مقابل تیم سابق خود بار دیگر نتیجه‌ای دلخواه کسب کند. در بازی رفت امیر با متوقف کردن استقلال در آزادی زمینه استعفا و برکناری منصوریان را فراهم کرد، جدالی که با حاشیه‌های فراوانی نیز توأم بود و زمینه ورود وینفرد شفر به لیگ برتر ایران را فراهم آورد. حالا با گذشت نیم‌فصل قلعه‌نویی باید مقابل استقلالی به میدان برود که هدایتش را یک مربی چشم‌آبی از آلمان برعهده دارد. ذوبی‌ها پس از نقل و انتقالات زمستانی حالا یکی از کامل‌ترین تیم‌های لیگ برتر هستند، 5 برد متوالی و یک تساوی باعث شد ذوبی‌ها به خوبی اتفاقات تلخ نیم‌فصل نخست را جبران و خود را در حد مدعی معرفی کنند از همین‌رو بازی امروز با استقلال برای آنها برای ادامه این روند اهمیت فوق‌‌العاده‌ای دارد. در آن سوی میدان استقلال هم با وینفرد شفر بعد از رسیدن به فینال حذفی با روحیه بالا راهی اصفهان می‌شود تا از خوان دوم نیز به سلامت بگذرد. پیرمرد آلمانی در روزهایی که همچنان با طلسم بازیکن خارجی دست و پنجه نرم می‌کند با تکیه بر تفکراتی که دارد از توانایی‌های تک‌تک ستاره‌هایش در جهت منافع تیمی بهره می‌برد تا جایی که مشکلات گلزنی هم مانع استقلال نشده چون سایر نفرات تیم از جمله وینگرها به خوبی از عهده گلزنی برآمده‌اند. وینفرد شفر خوب می‌داند حریف امروز در اصفهان با تمامی رقبایی که در این هفته‌ها داشته، متفاوت است از همین‌رو قصد دارد با تفکرات تاکتیکی بسته حداقل از نصف جهان با دست پر خارج شود.

چهره‌ها

مرتضی تبریزی به عنوان بهترین گلزن این فصل ذوب‌آهن در دور برگشت عملکردی متفاوت از دور رفت داشته تا با اوج‌‌گیری این مهاجم ملی‌پوش تیم اصفهانی هم روزهای خوبی را تجربه کند. تبریزی که امید زیادی دارد در کورس آقای گلی شانس خود را برای رقابت با علیپور افزایش دهد، امروز برای ادامه روند گلزنی‌های خود تقابل جذابی با مدافعان استقلال خواهد داشت.

داریوش شجاعیان در این هفته‌ها آماده‌ترین و در عین حال کلیدی‌ترین چهره استقلال بوده است. این بازیکن بعد از گلزنی در آبادان و فراهم کردن زمینه فینالیست شدن آبی‌های پایتخت حالا بدش نمی‌آید در اصفهان مقابل ذوب‌آهن نیز همان عملکرد را تکرار کند تا روزهای خوب خود را ادامه دهد و شانس دعوت دوباره به تیم ملی را زنده کند از همین‌رو تقابل او با مدافعان ذوب دیدنی خواهد بود.

ترکیب احتمالی دو تیم

ذوب‌آهن(۴-۳-۳)

کی‌روش استنلی

محمدرضا حسینی

مرتضی تبریزی

حمید بوحمدان

گئورگی ولسیانی

بختیار رحمانی

میلاد فخرالدینی

محمد نژادمهدی

خالد شفیعی

محمد ستاری

رشید مظاهری

استقلال (۴-۲-۳-۱)

علی قربانی

داریوش شجاعیان

فرشید اسماعیلی

بهنام برزای

امید ابراهیمی

روزبه چشمی

وریا غفوری

پژمان منتظری

مجید حسینی

میلاد زکی‌پور

سیدحسین حسینی