روزی مبهم در انتظار کاپیتان استقلال و ژنرال !

جدال حساس امروز تیم های ذوب آهن با استقلال می تواند با یک اتفاق سورپرایزکننده در فولادشهر توام شود، اتفاقی که کمتر کسی تصور وقوع آن را دارد.

  1. ۱ سال،۵ ماه قبل
از قهر در پایتخت تا استارت رفاقت در نصف جهان

به گزارش سرویس استقلال و پرسپولیس نوداد (سکوی اجتماعی خبر) بعد از اتفاقاتی که در پایان لیگ دوازدهم رخ داد امیر قلعه نویی و مهدی رحمتی که تمام افتخارات لیگ برتری خود را کنار هم به ثبت رسانده بودند وداع تلخی از یکدیگر داشتند تا از آن روز به این سو روابط میان دو طرف هر روز سردتر از روز قبل شده با اوج گرفتن اختلافات صحنه های از آنها رقم بخورد که تا مدت ها به سوژه و جنجال فوتبال باشگاهی ایران تبدیل شود.

اتفاقاتی تلخ که اوج آنها را در جدال استقلال با تراکتورسازی در لیگ پانزدهم در ورزشگاه آزادی شاهد بودیم و باعث شد تا قلعه نویی و رحمتی این بار رخ به رخ چه در جریان بازی چه در پایان بازی مقابل هم بایستند. از همین رو هرگاه قرعه لیگ باعث شد تا تیم های این دو چهره مقابل هم قرار بگیرند ناخودآگاه همه افکار به رویارویی آنها با هم متمرکز می شد درست مثل لیگ هفدهم و جدال استقلال با ذوب آهن.

در دور رفت علیرضا منصوریان سرمربی وقت استقلال بنا به دلایلی از حضور مهدی رحمتی کاپیتان اول خود در تمرینات ممانعت به عمل آورد، تصمیمی که آخرین ضربه به صندلی این مربی جوان در نیمکت رهبری استقلال بود و باعث شد تا گلر سرشناس آبی ها فرصت رویارویی دوباره با قلعه نویی و تیمش را از دست بدهد. حالا با گذشت نیم فصل اما رحمتی در فهرست استقلال برای بازی با ذوب آهن در نصف جهان دیده می شود اما با این تفاوت که بعد از سه هفته حضور در ترکیب اصلی و رسیدن به فینال حذفی دوباره باید نیمکت نشینی را تجربه کند تا حسینی به میدان بازگردد.

با وجود این اتفاق اما از نصف جهان خبرهایی به گوش می رسد مبنی بر این که با وساطت برخی دوستان مشترک هیچ بعید نیست این دو چهره سرشناس تاریخ باشگاه استقلال و فوتبال ایران امروز کدورت ها و اختلافات را کنار بگذارند و به قهر چند ساله خود پایان دهند. آشتی کنانی که هنوز به قطعیت مشخص نیست رخ خواهد داد یا نه؟ اما تحرکات برای عملی شدن آن به اوج خود رسیده است بلکه باز هم قلعه نویی و رحمتی پای یک میز بنشینند.

از همین رو باید منتظر ماند و دید تا ساعات آینده قهری که از پایتخت آغاز شد در نصف جهان به پایان می رسد یا امیر قلعه نویی و رحمتی همچنان با پافشاری بر رفتارهای این چند سال از هم دور خواهند ماند، استاد و شاگردی که هر چه افتخار در لیگ برتر دارند چه در سپاهان چه در استقلال را در کنار هم به دست آورده اند.