پرسپولیس و استقلال کار را به فیفا می کشانند؟

عضو سعودی سابق کمیته رسانه ای AFC اعتقاد دارد در صورت شکایت ایران به فیفا، عربستان محکوم می شود.

  1. ۱ سال قبل
AFC - لوگوی کنفدراسیون فوتبال آسیا

به گزارش سرویس استقلال و پرسپولیس نوداد (سکوی اجتماعی خبر)   رسانه‌های عربستان و قطر دو روز پیش خبر دادند که کنفدراسیون فوتبال آسیا مسقط را برای میزبانی نمایندگان ایران مقابل سعودی‌ها در لیگ قهرمانان آسیا انتخاب کرده است. این انتخاب به نوعی اجبار AFC برای باشگاه‌های استقلال و تراکتورسازی که خواهان میزبانی دوحه مقابل سعودی‌ها بودند واکنش فدراسیون فوتبال کشورمان و مسئولان این دو باشگاه بزرگ و پر هوادار را به همراه داشت.

فدراسیون فوتبال کشورمان رسما روز گذشته با ارسال نامه‌ای به AFC درخواست احقاق حق ۲ باشگاه استقلال و تراکتورسازی را کرد و اعلام کرد که میزبانی عمان را برای بازی مقابل سعودی‌ها را قبول نمی‌کند و دوحه را برای میزبانی نمایندگان کشورمان انتخاب کرده است.

هنوز کنفدراسیون فوتبال آسیا رسما در سایت خود استادیوم ها و مکان بازی را مشخص نکرده است ولی با توجه به اظهارات سعودی‌ها این رای صحت دارد. انتخاب عمان از سوی AFC درحالی است که باشگاه استقلال و تراکتورسازی هیچ کدام مسقط را در میان گزینه‌های پیشنهادی خود عنوان نکرده بودند و به نوعی اجبار AFC و لابی سعودی‌ها را بیان می‌کند. اگر این اقدام AFC به فیفا گزارش داده شود بدون شک فیفا، کنفدراسیون فوتبال آسیا را به خاطر طرفداری از سعودی‌ها که حاضر به بازی در دوحه نبودند و AFC به میل آنها بازی‌های ایران را در دوحه قبول نکرد و خودسرانه عمان را انتخاب کرد، محکوم خواهد کرد.

در این راستا سعد الحارثی، عضو سعودی سابق کمیته رسانه کنفدراسیون فوتبال آسیا این رای AFC را احمقانه توصیف کرد و گفت:

AFC با رد درخواست ایرانی‌ها برای بازی در دوحه مقابل باشگاه‌های سعودی دست به اقدامی احمقانه زده است. با این کار کنفدراسیون فوتبال آسیا فرصتی برای باشگاه‌ها و فدراسیون ایران داده است تا پرونده بازی‌های نمایندگان ما در ایران نیز دوباره باز شود زیرا در صورت شکایت ایرانی‌ها به فیفا، AFC به خاطر عدم بی طرفی و حمایت از عربستان محکوم می‌شود.