مقایسه عملکرد استقلال و پرسپولیس در آسیا !

پرسپولیس بیشترین امتیاز را در بین تیم های ایرانی کسب کرد؛ اما آبی ها باتوجه به بازی های خارج از خانه و کسب امتیازات مناسب، بهترین تیم هستند.

  1. ۱۱ ماه،۲ هفته قبل
ایرانی‌های لیگ قهرمانان /  استقلال بهترین و پرسپولیس تنها صدرنشین

به گزارش سرویس استقلال و پرسپولیس نوداد (سکوی اجتماعی خبر) ، آخرین بازی دور رفت لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب با تساوی استقلال و العین به پایان رسید و این در حالی بود که داور مالزیایی اشتباهاتی مسلم در این مسابقه داشت. استقلال با این تساوی 5 امتیازی شد و بالاتر از العین و الریان در رده نخست گروه D قرار گرفت. این صدرنشینی در حالی رقم خورده که استقلال در سخت ترین گروه قرار دارد و همچنین تاکنون بازی داخل خانه انجام نداده است.

در گروه اول این رقابت ها، تراکتورسازی با تنها 1 امتیاز در قعر جدول حضور دارد و برای صعود، به امتیازات دور برگشت مسابقات دل بسته است. تبریزی ها این امتیاز را هم در بازی آخر مقابل الجزیره به دست آوردند و مقابل الغرافه و الاهلی شکست خوردند.

شاگردان امیر قلعه نوئی در گروه دوم 6 امتیاز کسب کرده اند و باوجود ثبت میانگین 2 امتیازی در هر مسابقه، پایین تر از الدوحیل در رده دوم هستند. ذوبی ها، لوکوموتیو و الوحده را بردند و در دیدار با الدوحیل علی رغم پیش افتادن از حریف، بازی را واگذار کردند.

اما پرامتیازترین نماینده ایران، در گروه سوم است. شاگردان برانکو ایوانکوویچ با 6 امتیاز و به دلیل تفاضل گل بهتر در صدر جدول گروه C هستند. سرخپوشان پایتخت نسف قارشی را با 3 گل و الوصل را با 2 گل مغلوب کردند و همچون ذوب آهن، شکستی سه گله برابر نماینده قطر را تجربه کردند تا اکنون به دلیل یک تفاضل بیشتر نسبت به ذوب آهن، بهترین تیم ایرانی لقب بگیرند.

هر 4 نماینده کشورمان شانس صعود به مرحله بعدی لیگ قهرمانان را دارند و می توانند سرنوشت بهتری را برای خود رقم بزنند.