پایان پروژه 6 ماهه بازسازی استقلال !

استقلالی ها در دیدار با العین نشان دادند که هواداران این تیم می توانند به آنها اعتماد کنند.

  1. ۱۱ ماه،۳ هفته قبل
پایان پروژه 6 ماهه بازسازی استقلال؛ /  از العین تا العین؛ از تیم شفر لذت ببرید!

به گزارش سرویس استقلال و پرسپولیس نوداد (سکوی اجتماعی خبر) ، استقلال با شکست 6 گله فصل خود را به بدترین شکل به پایان رساند تا باخت این تیم در برابر تیم اماراتی تا مدت ها باعث غم و اندوه هواداران شود. تیمی که به نظر می رسید اسب خود را برای درخشش در آسیا زین کرده، با شوکی بزرگ رو به رو شد که  بسیاری وقوع آن را پیش بینی کردند و البته از شدت آن غافلگیر شدند. استقلال بعد از این شکست تا حوالی مهرماه همچنان در شوکی بزرگ بود تا آنجا که با حضور شفر، شوک بزرگ قبلی را خنثی کرد تا یک مرد آلمانی روند معماری و بازسازی استقلال را آغاز کند.

می خواهم العین و الهلال تکرار نشود

هدف شفر همین یک جمله بود. صحبتی که او بارها در نشست های خبری خود با اشاره به شکست 6 گله استقلال و 4 گله پرسپولیس تکرار کرد و آهسته آهسته به بازسازی تیم خود پرداخت. استقلال لیگ را از دست داد اما در جام حذفی توانست به فینال دست پیدا کند تا فاصله کمی با کسب یکی از دو جام معتبر فوتبال ایران داشته باشد. با این وجود شفر همچنان با یک انتقاد بزرگ رو به رو بود و بسیاری می گفتند که تیم او برای بازی های بزرگ آماده نیست. سرمربی استقلال البته به لطف عدم تسلط به زبان فارسی و دوستان کم ایرانی خیلی درگیر انتقادات نشد تا مسیر خود را ادامه دهد.

پایان پروژه 6 ماهه بازسازی استقلال؛ /  از العین تا العین؛ از تیم شفر لذت ببرید!

استقلال طوفانی به جای اسفند طوفانی

تیم شفر با وجود انتقادات پا به لیگ قهرمانان گذاشت اما اولین نمایش تیم او نشان می داد که استقلال با این سرمربی آلمانی، نگرش و تفکر جدیدی دارد. استقلال برابر الریان کمتر از 15 دقیقه بد بود؛ اما توانست با پشت سر گذاشتن خاطره بد جدایی از لیگ قهرمانان برابر حریف قطری خود بدرخشد و در شرایطی که می توانست برنده باشد، به تساوی رسید. در گام بعدی الهلال را شکست داد، فولاد را گلباران کرد و در دربی با یک بازی برنامه ریزی شده به برتری رسید تا مشخص شود تیم شفر، کاملا بازسازی شده و البته این بازی با یک معماری جدید همراه است.

بازگشت برای انتقام

استقلال با روحیه ای بالا برای انتقام بازگشت. دیدار خردادماه را اگر در ذهن خود مرور کنید، به یاد تیمی می افتید که سراسیمه و تقریبا بی برنامه در غیاب چند ستاره خود دل به درخشش رحمتی، رابسون، باقری و رضایی بسته بود اما عصر اسفندماه تیم شفر با یک بازی تاکتیکی باعث شد تا حتی مامیچ نیز مجبور به اعتراف شود که استقلال، تیم بهتر زمین بود و چه بسا اگر آسیا داوران بهتری داشت، استقلال پرونده انتقام را در العین بسته بود و می توانست جواز حضور در دور بعدی را قطعی کند. استقلال هیچگاه برابر العین در بازی سه شنبه شب، هواداران خود را نا امید نکرد و بدبین ترین هواداران این تیم حتی لحظاتی قبل از واکنش خوب حسینی در ضربه پنالتی مطمئن بودند که تیم شفر حتی در صورت دریافت گل، باز هم شایستگی بازگشت به بازی را دارد.

پایان پروژه 6 ماهه بازسازی استقلال؛ /  از العین تا العین؛ از تیم شفر لذت ببرید!

از تیم شفر لذت ببرید

استقلال جدید با معماری شفر، همه چیز برای لذت بردن دارد. از گلزنی در بازی های متعدد مانند سپاهان، پارس جنوبی، سپیدرود، فولاد و غیره تا لذت درخشش جوانان، خارجی های درجه یک و تراز اول، اعتماد به نفس در بازی های بزرگ و صد البته یک مربی که همه چیز برای محبوب شدن دارد. استقلال حتی اگر در دیدار برگشت هم نتواند العین را شکست دهد، در ماه های اخیر نشان داده که مسیر انقلاب را به درستی طی کرده و مدیران این تیم توانسته اند نسخه ای شفابخش برای آبی ها تجویز کنند. این تیم حالا از همیشه برای هواداران لذت بخش تر است.

عکس امیرحسین خیرخواه - امارات